BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 358
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Nowy serwis dla e-czytelników
Lubimye-czytać.pl to nowa platforma konkursowa powstała w wyniku współpracy serwisów Ebooki.allegro.pl i Lubimyczytać.pl. Jest ona w całości poświęcona tematyce e-booków i czytników. Obecnie trwa na niej premierowy konkurs „Pozycja na e-booka”, którego uczestnicy mają szansę wygrać m.in. czytniki e-booków Kindle.
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Księgarnie stacjonarne ArtTravel
www.arttravel.pl, największy internetowy sklep specjalizujący się w sprzedaży wydawnictw turystycznych, takich jak przewodniki i literatura podróżnicza, rozmówki, poradniki, albumy, mapy i atlasy samochodowe i turystyczne, plany miast, mapy ścienne oraz globusy i globobary, otworzył w centrum Warszawy i Łodzi księgarnie stacjonarne ArtTravel. Za kilka dni ruszy punkt odbioru zamówień ArtTravel w Gdańsku.
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Biblioteki nadal są książnicami
W Polsce działa ponad 30 tys. bibliotek. Największą grupę stanowią zaniedbane i niedofinansowane biblioteki szkolne, jest ich 16738 (dane Systemu Informacji Oświatowej). Bibliotek publicznych jest 9290, naukowych – 1121, pedagogicznych – 327, fachowych – 387, fachowo- beletrystycznych – 72, bibliotek inte – 39 i towarzystw naukowych – 16 (dane GUS). Działa też 1480 bibliotek parafialnych Kościoła katolickiego (dane z Raportu „Kultura 2011”).
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Jak to robią Francuzi
W dwa lata po pierwszej edycji w Lyonie, Narodowe Spotkania Księgarń, które odbyły się w Bordeaux 2-3 czerwca 2013 r., pokazały, jak ważne dla środowiska są tego typu obrady. Uczestniczyło w nich 750 profesjonalistów, w tym 550 księgarzy, ale najważniejsze są deklaracje, jakie zostały sformułowane na ich koniec. Ich autorami są m.in. Alain Rousset, prezes Stowarzyszenia Regionów Francji i jednocześnie prezes Narodowego Syndykatu Wydawców (SNE), Vincent Montagne, prezes-dyrektor generalny Stowarzyszenia Mediów oraz Aurelie Filippetti, Minister …
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Rozmowa z Hubertusem J. van der Vaartem, przewodniczącym rady nadzorczej i Mariuszem Rutowiczem, prezesem zarządu Matras S.A.
Jak może pan podsumować czerwcowe posiedzenie rady nadzorczej firmy Matras? Hubertus J. van der Vaart: Jak podczas każdego spotkania tego typu, omawialiśmy bardziej i mniej poufne kwestie, dlatego nie chciałbym tu zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale generalnie mogę powiedzieć, że szczegółowo omówiliśmy bieżącą sytuację na rynku książki, analizowaliśmy progres, który stał się w ostatnim okresie, a w zasadzie w ostatnich ośmiu miesiącach, udziałem Matrasa. Widzimy wyraźnie, że istnieje olbrzymia presja, nie tylko ze strony wydawców, …
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013
Poniedziałek, 8 lipca 2013