BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 360
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Ofensywa na rynku edukacyjnym
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne sp. z o.o. (WSiP) nabyły od Wydawnictwa REA s.j. prawa do 167 publikacji z zakresu szkolnictwa zawodowego, które mają na celu wzbogacenie oferty WSiP – dotychczasowego lidera tego segmentu. Dzięki akwizycji, w nowym roku szkolnym, zaproponuje materiały dydaktyczne do 33 najbardziej pożądanych przez rynek zawodów.
Niedziela, 18 sierpnia 2013
II Nadmorski Plener Czytelniczy
W dniach 16-19 sierpnia w reprezentacyjnym punkcie Gdyni – przy Skwerze Kościuszki odbędzie się II Nadmorski Plener Czytelniczy. Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym firma Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Największe koncerny wydawnicze w 2012 roku
Firma Rüdiger Wischenbart Content and Consulting przygotowała już po raz trzynasty z kolei ranking największych koncernów wydawniczych świata, tym razem obejmujący 2012 rok.
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Rozmowa ze Zbigniewem Czerwińskim, prezesem zarządu i Darią Kielan, redaktorem naczelnym wydawnictwa Świat Książki Sp. z o.o.
Czym dzisiaj jest wydawnictwo Świat Książki? Zbigniew Czerwiński: Powiem, co to dla mnie oznacza, bo dla Darii może oznaczać coś innego, a ja dla Świata Książki jestem człowiekiem z zewnątrz. Generalnie w branży książkowej pewnie nie jestem tak traktowany, bo mam wiele lat pracy za sobą. Mija właśnie pierwszy miesiąc pełnienia przeze mnie funkcji prezesa spółki Świat Książki z głównym zadaniem reaktywowania w spółce działalności wydawniczej w oparciu o długą tradycję tej marki. Mamy do …
Niedziela, 18 sierpnia 2013
Jak wynika z raportu Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej liczba istniejących w Polsce nośników outdoorowych na koniec czerwca wyniosła 91,6 tys. W porównaniu z końcem 2012 roku ich liczba wzrosła o nieco ponad 1000. Jednak, jak zastrzegają twórcy raportu, wspomniana zmiana wynika przede wszystkim z faktu, że w najnowszym zestawieniu danych o rynku reklamy zewnętrznej po raz pierwszy uwzględniono firmę CAM Media, do której należy ok. 3100 nośników, choć są to głównie małe powierzchnie na rowerach …
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013
Sobota, 17 sierpnia 2013