BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 367
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 14 listopada 2013
Przed nami branżowy jubileusz
W 2014 roku mija 650 lat od wydania przez króla Kazimierza III Wielkiego aktu fundacyjnego Studium Generale (późniejszy Uniwersytet Jagelloński), gdzie wśród pracowników powoływanej uczelni znalazł się stacjonariusz – osoba, która pod nadzorem uczelni organizować miała wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie ksiąg, a zatem jednocześnie spełniać funkcje wydawcy, księgarza i bibliotekarza. Tę datę współczesne środowisko ludzi książki uznaje za początek swoich dziesiejszych zawodów. 
Niedziela, 3 listopada 2013
PIK-owe Laury rozdane
W piątek 25 października odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród PIK-owego Lauru 2013, pryzynawanego osobom i instytucjom, które w najciekawszy sposób prezentują książkę w mediach. 
Niedziela, 3 listopada 2013
Założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Drugiego dnia 17. Targów Książki w Krakowie, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski zaprezentował założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020.
Niedziela, 3 listopada 2013
Legimi rozwija sprzedaż abonamentową
Blisko sześćdziesiąt slajdów liczyła prezentacja, jaką przygotowało dla wydawców kierownictwo firmy Legimi, jednego z liderów w oferowaniu literatury w formie cyfrowej.
Niedziela, 3 listopada 2013
Potargowe refleksje
Targi Książki w Krakowie tradycyjnie przyciągają kilkadziesiąt tysięcy czytelników. To była już siedemnasta edycja imprezy, przez tych siedemnaście lat odeszli najwybitniejsi pisarze mieszkający w Krakowie i zwykle obecni na targach lub na imprezach czytelniczych organizowanych w ich trakcie: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Stanisław Lem, Sławomir Mrożek.
Niedziela, 3 listopada 2013
Rozmowa z Tomaszem Kołodziejczakiem dyrektorem wydawniczym w Egmont Polska
Pańscy koledzy po fachu narzekają, że komiks nadal jest w Polsce postrzegany jako rozrywka dla niedorosłych albo przynajmniej dla facetów przeżywających kryzys wieku średniego. Czy udało się panu w Egmoncie zmienić ten wizerunek? Mam wrażenie, że faceci z kryzysem wieku średniego biegają dziś maratony, bo w ciężkich czasach trudniej kupić sobie ferrari. A tak na serio, nie sądzę, by zmiana, o którą pan pyta, mogła się dokonać dzięki jednej osobie lub nawet wydawnictwu. Oczywiście, mam przekonanie, …
Niedziela, 3 listopada 2013
Niedziela, 3 listopada 2013
Niedziela, 3 listopada 2013
Niedziela, 3 listopada 2013