BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 373
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Premier rozda podręczniki
Obyś żył w ciekawych czasach – mówi stare chińskie przysłowie. I doczekaliśmy się… „1 września dzieci, które pójdą pierwszy raz do szkoły, otrzymają darmowy podręcznik” – zapowiedział premier Donald Tusk 10 stycznia na konferencji prasowej w Warszawie. „Będzie obowiązywał tylko jeden podręcznik w pierwszej klasie. Zastąpi on pakiet podręczników, w tym również zeszytów do ćwiczeń, który kosztuje czasami kilkaset złotych” – podkreślił szef rządu. Zatem rząd podjął merytoryczną decyzję wiążącą dla systemu kształcenia w Polsce. …
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Polski głos w sprawie
Na całym świecie coraz intensywniej rozwija się nurt self-publishingu. Niedawno pisaliśmy już o zróżnicowaniu w zarobkach amerykańskich autorów, którzy decydują się na tę formę prezentacji i sprzedaży swoich utworów, także jak wypada ich porównanie z tradycyjnym systemem opartym na współpracy pisarza z profesjonalnym wydawcą. Właśnie pojawiły się kolejne informacje związane z tą tematyką. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez organizatorów konferencji Digital Book World i magazyn „Writer’s Digest”, 57,8 proc. amerykańskich pisarzy twierdzi, że wybrałoby …
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Rozmowa z Izabelą Kuklińską-Kowalską, Sales Director Printing & Reading w Stora Enso Polska
Zacznę od tego, że twoje nazwisko kojarzy się bardzo historycznie z płk. Ryszardem Kuklińskim, ale jest też jeszcze lepiej kojarzone w branży poligraficznej przez starsze pokolenie drukarzy – dzięki twojemu ojcu, który jest dobrze wspominany… Tak, mój ojciec Bohdan Kukliński był poligrafem i to prawdziwym! Pracował w Domu Słowa Polskiego w Warszawie, był dyrektorem naczelnym tej drukarni od 1981 roku, po przemianach „solidarnościowych”. Wcześniej był dyrektorem produkcji. 
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Poniedziałek, 20 stycznia 2014
Poniedziałek, 20 stycznia 2014