BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 375
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Problemy „Notesu Wydawniczego”
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę czasopism, które otrzymają dofinansowanie w ramach pierwszego w tym roku naboru do priorytetu „Czasopisma” Programu „Literatura i promocja czytelnictwa”. W tym roku dotację przyznano 41 periodykom, o 13 mniej niż w zeszłym roku. Powód to brak wystarczających środków. „Ogólna suma dotacji nie uległa zmniejszeniu, regulaminowy budżet pozostał ten sam co w zeszłym roku i wynosi 3,5 mln zł. Kwota zarezerwowana na wnioski wieloletnie to ok. 1 mln zł. …
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Świat Książki kontra Zygmunt Miłoszewski
W grudniu ubiegłego roku wydawnictwo Świat Książki wniosło do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew „o zwrot zaliczek i odszkodowanie” w wysokości blisko 344 tys. zł. Pozwanymi są: Zygmunt Miłoszewski i Wojciech Miłoszewski. – Wydawnictwo Świat Książki wstępuje na drogę prawną przeciwko autorowi, Zygmuntowi Miłoszewskiemu, który nie wypełniwszy zobowiązania wobec nas podpisał umowę na tę samą książkę i wydał ją u innego wydawcy – przekazała Bibliotece Analiz Daria Kielan, redaktor naczelna i dyrektor wydawnictwa Świat Książki.
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Podsumowanie 2013 roku
Realizowany od 2007 roku program Dyskusyjnych Klubów Książki to jedna z czołowych w kraju inicjatyw propagujących czytelnictwo. Inne zadania programu to ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek oraz zachęcenie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Rozmowa z Wojciechem Szotem – szefem księgarni internetowej Sklep.Gildia.pl i Wydawnictwa Komiksowego
Jak doszło do powstania księgarni? Założyliśmy ją w 2006 roku z Tomaszem Meką i osobami z portalu Gildia.pl. Początkowo siedzibą było nasze mieszkanie – służące zarówno jako biuro, jak i magazyn… W 2008 roku przenieśliśmy się do lokalu na Kolejowej. I długo tu jeszcze będziecie? Jeszcze chyba trochę pobędziemy. Żeby tu wybudować cokolwiek nowego, trzeba zapewnić strukturę drogową – czyli uporządkować kwestie własnościowe gruntów. A to nie jest łatwe. Tereny należą do poczty i kolei, wciąż nie ma …
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014
Poniedziałek, 17 lutego 2014