BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 380
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Odszedł książę polskich poetów
W czwartek 24 kwietnia zmarł Tadeusz Różewicz, jeden z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku, dramaturg i scenarzysta. W październiku skończyłby 93 lata. Tadeusz Różewicz był wielokrotnie wymieniany w gronie kandydatów do literackiego Nobla. 
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Seminarium Instytutu Książki
Instytut zaprasza pracowników bibliotek publicznych i wydawców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-booków na seminarium „E-booki w bibliotece”, które odbędzie się 16 maja w Bibliotece Narodowej w Warszawie (Audytorium im. Stefana Dembego, al. Niepodległości 213). 
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Ucieczka w niepoczytalność
Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a konkretnie prokurator Monika Niziuk-Nowak z Wydziału VI ds. Przedsiębiorczości Gospodarczej, wydała 24 marca postanowienie o umorzeniu śledztwa przeciwko Maciejowi P., podejrzanemu, że naraził wydawców na znaczące straty. Biblioteka Analiz dotarła do pełnego tekstu tego postanowienia. 
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Rozmowa z Anną Włodarczyk, właścicielką księgarni Skarbnica w Krakowie – Nowej Hucie
Aniu, podjęłaś decyzję? Podjęłam bardzo ciężką dla mnie decyzję o likwidacji księgarni, ponieważ bardzo się zadłużyłam, ale tylko dlatego, że obroty, jakie uzyskiwałam przez ostatni rok absolutnie nie wystarczały na opłatę wszystkich należności czyli za czynsz, prąd, pensje pracownicze. W zeszłym roku na jesieni zwolniłam pracowników i była to moja najtrudniejsza decyzja życiowa, bo z tymi ludźmi pracowałam od samego początku czyli od 1990 roku, a nawet jeszcze wcześniej – w ramach Domu Książki, bo kilkoro …
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014
Wtorek, 29 kwietnia 2014