BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 387
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 21 sierpnia 2014
17 egzemplarzy obowiązkowych w Sejmie
W maju, podczas V WTK, odbyła się dyskusja zatytułowana „Egzemplarz obowiązkowy – czy mamy problem?” zorganizowana przez Sekcję Wydawców Akademickich i Naukowych PIK, Konferencję Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich oraz Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych. Relacjonowaliśmy to spotkanie w numerze 383 naszego pisma z 10 czerwca. 
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Wolters Kluwer przejmuje LexisNexis Polska
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
FOR o rządowym podręczniku
Na początku lipca weszła w życie zmiana prawa, która wprowadza rządowy podręcznik dla najmłodszej klasy szkoły podstawowej. Tymczasem Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) ogłosiło w ostatnich dniach szereg zastrzeżeń do sposobu realizacji projektu MEN. Światło dzienne ujrzały też dokumenty związane z całym procesem. Po analizie dostępnych materiałów FOR stwierdziło m.in., że: rządowy podręcznik był przygotowywany jeszcze przed rozpoczęciem prac nad ustawą, autorkę podręcznika wybrano w jeden dzień, a zamówienie zostało rozbite na części aby uniknąć przetargu. 
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Badanie Narodowego Centrum Kultury
Narodowe Centrum Kultury należy do grupy instytucji zależnych od MKiDN, które realizują poszczególne moduły w obrębie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. W obszarze działań NCK znalazły się księgarnie indywidualne.
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Rozmowa z Marią Kulik, prezes Polskiej Sekcji IBBY – Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych
Czy pani jako prezes Polskiej Sekcji IBBY dopuszcza sytuację, w której oficjalnie rekomenduje nie czytanie konkretnej książki skierowanej do młodego czytelnika? Myślę, że tak. Ilekroć odwiedzam duże sieci handlowe widzę tam również książki, których ani nie kupiłabym nikomu w prezencie, ani których nie chciałabym widzieć na półce w bibliotece. Natomiast jeżeli tego typu publikacje są dostępne na rynku, a przecież sprzedaż książek w sieciach marketów jest dziś jednym z głównych kanałów dystrybucji, i jeżeli znalazł się …
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014