BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 389
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 3 września 2014
środa, 3 września 2014
środa, 3 września 2014
środa, 3 września 2014
Inwestycje rozwojowe WSiP
Rządowa ofensywa na rynku podręczników szkolnych w perspektywie kilku kolejnych lat znacząco ograniczy możliwości biznesowego działania, a przede wszystkim realizowane przychody wielu podmiotów z segmentu wydawnictw edukacyjnych. Bez inwestycji w nowoczesną ofertę i pozapodręcznikowe produkty dalsze funkcjonowanie wielu z nich wydaje się realnie zagrożone. Pod koniec sierpnia jeden z liderów segmentu publikacji edukacyjnych, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, zaprezentował kilka z podjętych przez siebie działań inwestycyjnych, które mają pozwolić firmie nie tylko odrobić część przewidywanych strat, …
środa, 3 września 2014
Rozmowa z Markiem Dobrowolskim, prezesem i Anną Gajewską, wiceprezesem zarządu Platformy Dystrybucyjnej Wydawnictw
Od momentu powstania PDW minęło półtora roku. Ze strony właścicieli firmy wielokrotnie i publicznie padały już stwierdzenia, że pojawienie się firmy zmieniło rynek dystrybucji e-książek. W jaki sposób? Marek Dobrowolski: Z pewnością istotne zmiany w tym czasie na rynku nastąpiły. Przede wszystkim udało nam się wpłynąć na to, że obniżone zostały rabaty, które w okresie budowy podstaw tego rynku szybko osiągnęły absurdalny poziom 50, a nawet 60 proc., licząc od ceny detalicznej. W wielu przypadkach były wręcz …
środa, 3 września 2014
środa, 3 września 2014
środa, 3 września 2014