BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 393
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
środa, 12 listopada 2014
Wygoda i bezpieczeństwo obsługi metadanych
środa, 12 listopada 2014
O czytelnictwie i rynku książki
Drugiego dnia 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie z inicjatywy Polskiej Izby Książki odbyła się połączona z dyskusją prezentacja porównująca zachowania czytelnicze oraz kulturę kontaktów z książką dwóch sąsiadujących ze sobą nacji – Polaków i Czechów. Charakter stosunku naszych południowych sąsiadów do słowa drukowanego zarysował prof. Jiří Trávníček z Instytutu Literatury Czeskiej Akademia Nauk Republiki Czeskiej. 
środa, 12 listopada 2014
Rozmowa z Januszem Foglerem – przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
Niedawno od Rafała Skąpskiego, likwidatora Państwowego Instytutu Wydawniczego, otrzymałem małą książkę zatytułowaną „Kamyki” autorstwa Konstantego Puzyny i znalazłem w niej adnotację, że książka została wydana „dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS”. Jest to zapewne niejeden projekt, w którym ZAiKS wspiera nie tylko wydawanie książek, ale szerzej patrząc – wspiera obszar książki i czytelnictwa… Na moim biurku w ZAiKS-ie leży tak wiele aplikacji o dofinansowanie projektów nie tylko zresztą z obszaru książki, ale też fotografii, …
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014
środa, 12 listopada 2014