BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 394
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 25 listopada 2014
Wyznania Petera Weidhaasa
Podczas otwarcia 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie przemówienie powitalne miał wygłosić Peter Weidhaas, legendarny i wieloletni dyrektor Targów Książki we Frankfurcie i niekwestionowany autorytet światowego rynku książki. Niestety, stan zdrowia uniemożliwił mu przyjazd do Krakwa, chociaż kilka dni wcześniej aktywnie uczestniczył we frankfurckiej imprezie. Dzięki uprzejmości autora oraz organizatorów krakowskich targów mamy jednak możliwość zaprezentowania tego wystąpienia. 
Wtorek, 25 listopada 2014
Obecność na „Liście 2000”
„Rzeczpospolita” opublikowała 28 października specjalny dodatek z rankingiem „Lista 2000 polskich przedsiębiorstw i eksporterów”, który zawiera dane finansowe i teleadresowe największych 2000 firm. Wśród nich jest kilka podmiotów z szeroko rozumianego rynku książki: producentów i dystrybutorów papieru, wydawców książek oraz dystrybutorów prasy i książek. 
Wtorek, 25 listopada 2014
Dyskusja na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie
W debacie, która odbyła się drugiego dnia tegorocznej edycji targów książki w Krakowie udział wzięli: Eustachy Rylski – scenarzysta, pisarz, członek zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Dorota Obora – dyrektor krakowskiego oddziału Stowarzyszenia ZaiKS oraz Joanna Hetman-Krajewska z Kancelarii Prawnej Patrimonium. Moderatorem dyskusji był Łukasz Gołębiewski. Poniżej publikujemy pierwszą cześć zapisu tej debaty. 
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014