BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 395
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 25 listopada 2014
Dziewiąta odsłona rankingu Money.pl
Wtorek, 25 listopada 2014
Wyniki ankiety TISP
Wyniki ogólnoeuropejskiej ankiety na temat badań i rozwoju, przeprowadzonej w ramach projektu TISP, wskazują na duże znaczenie innowacji dla wydawców. Ponad 3/4 respondentów deklarowało wprowadzanie nowych produktów i usług, jednak wymieniane były pewne bariery ograniczające innowacje. Za największą z nich uznaje się brak dostępu do źródeł finansowania, brak szerszego zasięgu i brak odpowiednich struktur.
Wtorek, 25 listopada 2014
Tym razem na Kindle
„Modele abonamentowe mogą zdobyć ok. 20 proc. rynku w ciągu dziesięciu najbliższych lat” – twierdzi Jens Klingelhoefer z Bookwire.com. To dobra wiadomość, zwłaszcza dla tych wydawców, którzy specjalizują się w beletrystyce, kryminałach, czy literaturze faktu. A modele abonamentowe w branży wydawniczej rosną, jak grzyby po deszczu. Okazuje się, że koncepcja, która sprawdza się na rynku muzyki (Spotify) czy filmu (Netflix) może również z powodzeniem działać na rynku ebooków. 
Wtorek, 25 listopada 2014
Dyskusja na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, część 2
W debacie, która odbyła się drugiego dnia tegorocznej edycji targów książki w Krakowie udział wzięli: Eustachy Rylski – scenarzysta, pisarz, członek zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Dorota Obora – dyrektor krakowskiego oddziału Stowarzyszenia ZaiKS oraz Joanna Hetman- Krajewska z Kancelarii Prawnej Patrimonium. Moderatorem dyskusji był Łukasz Gołębiewski. Poniżej publikujemy drugą część zapisu tej debaty.
Wtorek, 25 listopada 2014
Od „lidera biznesu” po „trudne lata”
W warszawskiej siedzibie Business Centre Club w ramach obchodów Światowego Dnia ONZ czyli UN Day, który przypada 24 października, odbyła się inauguracja pierwszej edycji „UN Global Compact Yearbook Poland 2014”. Gospodarzami spotkania byli: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, krajowy przedstawiciel UN Global Compact Kamil Wyszkowski oraz Marek Goliszewski, prezes BCC. Oficjalnego ogłoszenia raportu „UN Global Compact Yearbook Poland 2014” dokonał prof. Bolesław Rok, redaktor naukowy publikacji i koordynator merytoryczny Rady Programowej UN Global Compact w Polsce.
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014