BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 395
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Wtorek, 25 listopada 2014
Dziewiąta odsłona rankingu Money.pl
Wtorek, 25 listopada 2014
Wyniki ankiety TISP
Wyniki ogólnoeuropejskiej ankiety na temat badań i rozwoju, przeprowadzonej w ramach projektu TISP, wskazują na duże znaczenie innowacji dla wydawców. Ponad 3/4 respondentów deklarowało wprowadzanie nowych produktów i usług, jednak wymieniane były pewne bariery ograniczające innowacje. Za największą z nich uznaje się brak dostępu do źródeł finansowania, brak szerszego zasięgu i brak odpowiednich struktur.
Wtorek, 25 listopada 2014
Tym razem na Kindle
„Modele abonamentowe mogą zdobyć ok. 20 proc. rynku w ciągu dziesięciu najbliższych lat” – twierdzi Jens Klingelhoefer z Bookwire.com. To dobra wiadomość, zwłaszcza dla tych wydawców, którzy specjalizują się w beletrystyce, kryminałach, czy literaturze faktu. A modele abonamentowe w branży wydawniczej rosną, jak grzyby po deszczu. Okazuje się, że koncepcja, która sprawdza się na rynku muzyki (Spotify) czy filmu (Netflix) może również z powodzeniem działać na rynku ebooków. 
Wtorek, 25 listopada 2014
Dyskusja na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, część 2
W debacie, która odbyła się drugiego dnia tegorocznej edycji targów książki w Krakowie udział wzięli: Eustachy Rylski – scenarzysta, pisarz, członek zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Dorota Obora – dyrektor krakowskiego oddziału Stowarzyszenia ZaiKS oraz Joanna Hetman- Krajewska z Kancelarii Prawnej Patrimonium. Moderatorem dyskusji był Łukasz Gołębiewski. Poniżej publikujemy drugą część zapisu tej debaty.
Wtorek, 25 listopada 2014
Od „lidera biznesu” po „trudne lata”
W warszawskiej siedzibie Business Centre Club w ramach obchodów Światowego Dnia ONZ czyli UN Day, który przypada 24 października, odbyła się inauguracja pierwszej edycji „UN Global Compact Yearbook Poland 2014”. Gospodarzami spotkania byli: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, krajowy przedstawiciel UN Global Compact Kamil Wyszkowski oraz Marek Goliszewski, prezes BCC. Oficjalnego ogłoszenia raportu „UN Global Compact Yearbook Poland 2014” dokonał prof. Bolesław Rok, redaktor naukowy publikacji i koordynator merytoryczny Rady Programowej UN Global Compact w Polsce.
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014
Wtorek, 25 listopada 2014