BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 400
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
środa, 4 lutego 2015
Jubileuszowe wydanie
Pomysł wydawania Biblioteki Analiz narodził się podczas Targów Książki w Krakowie w październiku 1999 roku. Chciałem zaoferować branży dwutygodniowy newsletter, oszczędny graficznie, adresowany do menadżerów, dostarczający najważniejsze informacje biznesowe. To były czasy, kiedy by połączyć się z internetem trzeba było wybierać numer telefoniczny. Czasy Windows 3.11 i systemów operacyjnych DOS. Czasy, w których królował papier. Drukowany dwutygodnik o rynku książki odniósł sukces, którego się nie spodziewałem, a który był wpisany w tamte – dobre – …
środa, 4 lutego 2015
Ciekawy rok 2015
Dzieje się... Tak można podsumować branżowe rozmowy na temat wydarzeń i zapowiedzi zmian, które stały się lub mogą stać się udziałem segmentu detalicznej sprzedaży książek. Co ciekawe, znaczna dynamika towarzyszy zarówno księgarstwu stacjonarnemu, jak i sektorowi sprzedawców internetowych. 
środa, 4 lutego 2015
Rozmowa z Margaret Ann Dowling, dyrektor regionalną Burda International Polska i Czechy oraz Igą Rembiszewską, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu książek
Czy książki odgrywają istotną rolę w polityce wydawniczej grupy Burda? Margaret Ann Dowling: Oczywiście, książki Burdy wydawane pod kierownictwem Igi Rembiszewskiej i jej zespołu stanowią bardzo ważną część naszego biznesu na polskim rynku. Dział Burda Książki wykreował w Polsce wiele nowych marek, a dzięki połączeniu się firm w 2014 roku Burda mogła rozszerzyć swoje produkty kulinarne i odpowiednio zoptymalizować działania redakcyjne. Regularnie książki Burdy otrzymują status „bestsellerów” oraz promują nowych, wspaniałych autorów. 
środa, 4 lutego 2015
Rozmowa z prof. Małgorzatą Omilanowską, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego
Pani minister, kiedy możliwe są jakiekolwiek rozstrzygnięcia w sprawie obniżenia stawki podatku VAT na publikacje elektroniczne?
środa, 4 lutego 2015
środa, 4 lutego 2015
środa, 4 lutego 2015
środa, 4 lutego 2015
środa, 4 lutego 2015
środa, 4 lutego 2015