BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 405
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
środa, 22 kwietnia 2015
Zaległości i inwestycje Merlin.pl
Nie milkną echa medialnych doniesień na temat problemów sklepu Merlin.pl z regulowaniem należności w stosunku do dostawców (wartość przeterminowanych należności wobec wydawców szacuje się nawet na kilkanaście milionów złotych), a w tym o blokadzie dostaw oferty książkowej od wielu kluczowych dystrybutorów i wydawnictw, a tymczasem e-sklep chwali się znaczącymi inwestycjami w rozwój swoich kompetencji logistycznych, w tym nowym magazynem. 
środa, 22 kwietnia 2015
PSL za jednolitą ceną
8 kwietnia Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego wniósł do laski marszałkowskiej projekt ustawy o książce, oparty na projekcie wypracowanym przez Polską Izbę Książki we współpracy z organizacjami księgarzy, wydawców oraz środowiska literackiego. Z tej okazji w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, której gospodarzem był poseł klubu PSL, Artur Dębski, który ma pełnić także rolę posła sprawozdawcy projektu. 
środa, 22 kwietnia 2015
Virtualo optymistycznie o I kwartale
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015
środa, 22 kwietnia 2015