BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 412
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 21 lipca 2015
Raport Merlin.pl
Firma Merlin.pl opracowała raport z przeprowadzonego w ostatnim okresie badania dotyczącego zwyczajów czytelniczych Polaków. Badanie przeprowadzono techniką ankietową wśród klientów Merlin.pl w maju 2015 roku. W badaniu wzięło udział 1013 osób.Na pytanie, jak często czytelnicy sięgają po książki, aż 55 proc. ankietowanych odpowiedziało, że codziennie, 38 proc. natomiast twierdzi, że kilka razy w tygodniu, a jedynie 7 proc., że po lekturę sięgają rzadziej.
Wtorek, 21 lipca 2015
Wyniki badań
Jak wynika z raportu Instytutu Allensbach, który co roku przeprowadza obszerne badanie obejmujące 25 tys. Niemców, dotyczące ich zwyczajów i zachowań konsumenckich, a także nawyków czytelniczych, blisko 7 z 10 (68,7 proc.) naszych sąsiadów wyraża zainteresowanie książkami, a 3 z 10 (29,6 proc.) wyraża szczególne zainteresowanie.
Wtorek, 21 lipca 2015
Rok 2014 w branży wydawniczej
W poprzednim numerze prezentowaliśmy zestawienie największych koncernów wydawniczych na świecie w 2014 roku oraz najważniejszych globalnych trendów w branży książkowej. Poniżej prezentujemy biznesowe dokonania rynków wschodzących oraz przegląd światowych trendów dotyczących konsolidacji na przykładach wybranych krajów.
Wtorek, 21 lipca 2015
Rozmowa z Maciejem Czechowiczem i Michałem Steckim, członkami zarządu Publicat S.A.
Czy to prawda, że początek waszego wydawnictwa to wspólna zabawa czterech przyjaciół?Maciej Czechowicz: Znamy się z Michałem od liceum, a Piotr z Krzysztofem poznali się na bieżni, trenując biegi średniodystansowe. Zupełnie niezależnie myśleliśmy o własnej działalności gospodarczej. Sprzyjała nam atmosfera tamtych lat – końcówka lat osiemdziesiątych, początek przemian. Właśnie w 1989 roku, na samym końcu rządu Mieczysława Rakowskiego, gdy trwał Okrągły Stół i pojawiała się nowa rzeczywistość, kończyliśmy studia, założyliśmy rodziny i trzeba było się …
Wtorek, 21 lipca 2015
8 lipca ruszyła akcja promocyjna firmy IBDL, dystrybutora czytników PocketBook oraz księgarni internetowej Woblink.com.
Wtorek, 21 lipca 2015
Od lipca przesyłkę z e-sklepu Merlin.pl odebrać można w saloniku Kolportera za pobraniem.
Wtorek, 21 lipca 2015
Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku ogłosiły, że nagroda Found in Translation Award za rok 2014 trafia w ręce Ursuli Phillips, autorki przekładu powieści „Choucas” Zofii Nałkowskiej opublikowanej przez Northern Illinois University Press.
Wtorek, 21 lipca 2015
Spotkania z wybitnymi pisarzami i poetami, warsztaty językowe, spektakle teatralne, koncerty złożą się na program festiwalu literackiego „Szczebrzeszyn – Stolica Języka Polskiego”, który odbędzie się w sierpniu w Szczebrzeszynie.
Wtorek, 21 lipca 2015
Olga Tokarczuk otrzymała międzynarodową nagrodę Brueckepreis, przyznawaną przez Zgorzelec i Goerlitz, miasta po obu stronach Nysy Łużyckiej, tworzące Miasto Europejskie.
Wtorek, 21 lipca 2015
Brytyjskie wydawnictwo Hodder & Stoughton, wydawca m. in. powieści Stephena Kinga, Sophie Hannah, Jodie Picoult i Johna Grishama, nabyło prawa do serii powieści pisarki o profilerce Saszy Załuskiej.