BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 417
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
środa, 16 grudnia 2015
Dzieje książki w 100 odsłonach
Wydawnictwo Arkady, bezspornie zasłużone jako edytor najpiękniejszych i najcenniejszych publikacji na polskim rynku, tym razem zgotowało wszystkim miłośnikom słowa drukowanego wspaniałe wydarzenie, jakim jest publikacja polskiej edycji niezwykle wysmakowanej "Historii książki" opublikowanej w ubiegłym roku przez The British Library i Ouarto Publishing. Jak trafnie zauważył Bogdan Klukowski, jeden z najwybitniejszych polskich badaczy historii książki, treść publikacji ułożona jest w układzie chronologicznym - od praksiążki po postksiążkę. Miedzy tymi dwoma skrajnościami mieści się jednak zachwycająca prezentacja …
środa, 16 grudnia 2015
Rozmowa z Markiem Pakoszem, dyrektorem sprzedaży działu Poligrafia w firmie Igepa
Jak doszło do wydania przez firmę Igepa książki prof. Stefana Jakucewicza "Przewodnik po papierze książkowym"?Poprosiliśmy pana profesora, aby nam pomógł w promocji nowej oferty Igepy dla wydawnictw. Igepa jest firmą w Polsce znaną i rozpoznawalną w branży graficznej, ale do tego roku nie działa zbyt aktywnie na rynku wydawniczym. Teraz zmieniło się to bardzo mocno, gdyż od maja prezentujemy pełną ofertę papierów dla wydawców i drukarń dziełowych. Widać to dobrze w nowym wzorniku, który zawiera …
środa, 16 grudnia 2015
4,34 zł to koszt każdej z czterech części podręcznika do klasy I "Nasz elementarz" a 4,21 zł to koszt każdej z dziewięciu części podręcznika do klasy II szkoły podstawowej.
środa, 16 grudnia 2015
Trzysta wypożyczalni darmowych e-booków pojawi się już 1 października na ulicach największych polskich miast. W każdym z nich będzie można na miesiąc wypożyczyć jedną z dwunastu książek, m.in. najnowsze powieści Marka Krajewskiego i Łukasza Orbitowskiego, bestsellerową opowieść o designie Marcina Wichy i zabawne opowiastki dla dzieci Marcina Prokopa. "Czytaj PL!" to pierwsza tego rodzaju akcja w Polsce, a być może nawet na świecie, organizowana na taką skalę.
środa, 16 grudnia 2015
Polona - najnowocześniejsza na świecie i największa w Polsce biblioteka cyfrowa udostępniła już ponad milion obiektów.
środa, 16 grudnia 2015
Sąd Najwyższy uwzględnił skargę kasacyjną złożoną przez wydawców książek, której reprezentantem w postępowaniu grupowym jest wydawnictwo Wolters Kluwer S.A. na postanowienie Sądu Apelacyjnego, odrzucające pozew wydawców w sprawie przeciwko administratorowi portalu Chomikuj.pl. Sprawa zostanie zatem rozpatrzona ponownie przez Sąd Apelacyjny, który zdecyduje, czy roszczenia wydawców mogą być dochodzone w postępowaniu grupowym. Wydawców w postępowaniu grupowym reprezentują adw. Agnieszka Wiercińska-Krużewska, senior partner, oraz radca prawny Aleksandra Wędrychowska-Karpińska, counsel w kancelarii WKB.
środa, 16 grudnia 2015
Poeta Bohdan Zadura, reżyser Maciej Wojtyszko, plastyk Paweł Nowak i twórca Festiwalu "Chopin i Jego Europa"Stanisław Leszczyński odebrali na wtorkowej gali w Warszawie Nagrody im. Cypriana Norwida. Nagrodę za "Dzieło życia" otrzymał malarz i rysownik Stefan Gierowski.
środa, 16 grudnia 2015
16 września została otwarta księgarnia Matras w CH Wola Park. Druga nowa warszawska księgarnia Matras w Atrium Promenada przy Ostrobramskiej działa już od 8 września. 29 sierpnia nowa księgarnia Matras została także otwarta w Płocku, w Galerii Wisła, a 25 września otwarta została księgarna Matras w Łodzi, w CH Sukcesja.
środa, 16 grudnia 2015
Od początku roku szkolnego czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie mogą poznać korzyści płynące z lektur w formie elektronicznej, czytając je na urządzeniach PocketBook Touch Lux. "Uznaliśmy, że nie można przechodzić obojętnie wobec zmian na rynku księgarskim" - mówi Monika Ryter, kierownik Działu Instrukcyjno - Metodycznego. "Wydawnictwa starają się dotrzeć ze swoimi publikacjami do jak największej liczby osób, poprzez wydawanie książek w różnej formie. Tym samym Biblioteka, poza książką tradycyjną, postanowiła ułatwić Czytelnikom dostęp do …
środa, 16 grudnia 2015
Znamy już nazwiska autorów uhonorowanych tegoroczną Literacką Nagrodą im. Jerzego Żuławskiego za wybitne dzieła utrzymane w konwencji fantastyki.