BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 424
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Piątek, 8 stycznia 2016
Niegdysiejszy "premier techniczny", a dziś minister kultury (i wicepremier), prof. Piotr Gliński wreszcie mógł się wykazać. Po dość niefortunnym występie na antenie TVP Info, w trakcie którego pod adresem rozmawiającej z nim dziennikarki wytaczał nie do końca zawoalowane groźby i ostrzeżenia (niepotrzebne skreślić), prawdopodobnie sam Pan Bóg zesłał mu możliwość wizerunkowego kontrataku, a tym samym rehabilitacji.
Piątek, 8 stycznia 2016
Księgarskie święto
Dzień Księgarza, który oznacza się symbolem 12/13, w Warszawie świętowano w sobotę 12 grudnia w Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta. Była to szczególna uroczystość, bo obchodzono jednocześnie 60-lecie Klubu Księgarza, 30-lecie Nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej i szereg księgarskich jubileuszy.
Piątek, 8 stycznia 2016
Sukcesy wójta gminy Rusiec
Okazuje się, że najdroższa polska książka ubiegłego roku nie jest wysmakowanym albumem, jaki ukazałby się nakładem renomowanej oficyny, ani też poszukiwaną książką fachową wydaną w ograniczonym nakładzie, ale poradnikiem napisanym przez wójta gminy w województwie łódzkim.
Piątek, 8 stycznia 2016
Norma czy dobre praktyki
Podczas posiedzenia Komitetu Technicznego nr 242. do spraw Informacji i Dokumentacji działającego w ramach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, jakie odbyło się 14 grudnia w Bibliotece Narodowej, kontynuowano dyskusję o potrzebie przeglądu Polskiej Normy PN-N-01222 zatytułowanej "Kompozycja wydawnicza książki".
Piątek, 8 stycznia 2016
Social media a rynek wydawniczy
Każdy człowiek potrzebuje kontaktu z  innymi ludźmi. Chce przynależeć do konkretnej grupy i mieć poczucie więzi społecznej. Wraz z rozwojem internetu komunikacja stała się prostsza i szybsza. Pomagają w  tym media społecznościowe (z angielskiego social media), które występują pod wieloma postaciami. Mogą to być serwisy społecznościowe, typu Facebook, fora internetowe, blogi, mikroblogi na przykład Twitter, a także serwisy z filmami - YouTube. Dodatkowo, użytkownicy Web 2.0 i mobilnych technologii, na co dzień używają również Instagramu, Google+, Wikipedii. To tylko kilka rodzajów mediów …
Piątek, 8 stycznia 2016
Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Nowe technologie wiele zmieniły: poszerzyły granice książki, dodały jej konkurentów, jednocześnie ułatwiły i utrudniły życie czytelnikom. Pewne jest także, ze dostarczyły nowych tematów badaczom. Ale też tych badaczy zbliżyły: zarówno jeśli chodzi o możliwość kontaktów, jak i nowe pola badawcze - interesujące dla wszystkich, bez względu na język i specyfikę lokalnego rynku.
Piątek, 8 stycznia 2016
Od Adama Pomorskiego, prezesa zarządu Polskiego PEN Clubu, otrzymaliśmy prośbę o zapoznanie się z tekstem i upowszechnienie poniższego Oświadczenia:"Oświadczenie Polskiego PEN Clubu z 17 grudnia 2015 roku.
Piątek, 8 stycznia 2016
Spółki Virtualo, Dante, Sejf Danych złożyły wnioski o ogłoszenie upadłości tej spółki obejmującej likwidację majątku. Taką informację podała spółka Czerwona Torebka, właściciel e-sklepu Merlin.pl.
Piątek, 8 stycznia 2016
Jak wynika z badania firmy Twenga, w większości europejskich państw więcej ruchu w serwisach umożliwiających mobilne zakupy pochodzi ze smartfonów niż tabletów.
Piątek, 8 stycznia 2016
24. Wrocławskie Targi Dobrej Książki, które trwały od czwartku 3 grudnia do niedzieli6 grudnia, odniosły wielki sukces frekwencyjny. Jak poinformowała Magda Piekarska z wrocławskiej edycji "Gazety Wyborczej" w tekście z 7 grudnia zatytułowanym "Sukces Wrocławskich Targów Dobrych Książek w nowej lokalizacji", imprezę odwiedziło 50 tys. osób!