BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 426
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Piątek, 29 stycznia 2016
Bestsellery Empik.com A.D. 2015
Piątek, 29 stycznia 2016
Popularność Kindle w Polsce
Piątek, 29 stycznia 2016
Rynek e-książek A.D. 2015
Powieść "Starość Aksolotla" przygotowana specjalnie dla miłośników książek cyfrowych, obliczona na kolejne - wizerunkowe - ocne uderzenie segmentu publikacji elektronicznych i... dodajmy od razu - zakończona równie wymiernym sukcesem sprzedażowym, oferta czytnika za "złotówkę", czy pojawienie się pierwszego polskiego czytnika - to tylko niektóre z wielu donośnych wydarzeń, jakie kształtowały oblicze rodzimego rynku e-booków w 2015 roku. 
Piątek, 29 stycznia 2016
Rozmowa z Wioletą Prządak - prezes zarządu PIW Sp. z o.o.
Jaka jest dzisiaj sytuacja PIW-u? Zarządzeniem Ministra Skarbu Państwa z 15 października została uchylona likwidacja PIW. Również tym zarządzeniem zostałam mianowana tymczasowym kierownikiem przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą Państwowy Instytut Wydawniczy. Następnie doszło do kolejnego znaczącego kroku i PIW od 1 grudnia 2015 roku jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa powstałą poprzez komercjalizację przedsiębiorstwa państwowego. Przekształcenie stało się możliwe dzięki wcześniejszemu uchyleniu likwidacji. Po tym jak pełniłam obowiązki tymczasowego kierownika teraz jestem prezesem zarządu. Przed nami prosta droga do …
Piątek, 29 stycznia 2016
Piątek, 29 stycznia 2016
Piątek, 29 stycznia 2016
Piątek, 29 stycznia 2016
Piątek, 29 stycznia 2016
Piątek, 29 stycznia 2016