BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 429-430
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 22 marca 2016
Mobilna Nowa Era
Rebel.to, czyli edukacyjna aplikacja mobilna wydawnictwa Nowa Era zadebiutowała na rynku we wrześniu 2015 roku. Obecnie korzysta z niej ponad 150 tys. gimnazjalistów.
Wtorek, 22 marca 2016
Zmiany własnościowe i inwestycje EM&F
Na podstawie umów zawartych 3 marca Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna i dotychczasowy 38,2 proc. akcjonariusz Empik Media & Fashion S.A. ("EM&F" lub "Spółka") oraz Krockella Limited - firma należąca do słowackiego inwestora finansowego, nabyły wehikuły inwestycyjne posiadające łącznie 37,2 proc. akcji EM&F, należące uprzednio do podmiotów zależnych Eastbridge S.a.r.l., i aktualnie posiadają łącznie 75,4 proc. akcji EM&F. 
Wtorek, 22 marca 2016
Rozmowa z Andrzejem Kuczborskim, prezesem zarządu spółki Arctic Paper Polska
Czy papier jest jeszcze potrzebny? Jak najbardziej jest potrzebny! Jak mówił Mark Twain "plotki o mojej śmierci są przedwczesne". Dlatego cieszymy się, że przewidywania rychłej śmierci papieru okazały się zdecydowanie przedwczesne. Rzeczywiście, w momencie wejścia na rynek czytników elektronicznych pojawiło się sporo spekulacji na ten temat. Mówiono, że oznacza to koniec tradycyjnej książki, przedstawiano wykresy, jak czytniki opanują rynek wydawniczy. Okazało się jednak, że przywiązanie do papieru jest bardzo silne i to nie tylko wśród starszej …
Poniedziałek, 21 marca 2016
Poniedziałek, 21 marca 2016
Poniedziałek, 21 marca 2016
Poniedziałek, 21 marca 2016
Poniedziałek, 21 marca 2016
Poniedziałek, 21 marca 2016
Poniedziałek, 21 marca 2016