BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 432
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Wyniki odwołań
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył odwołania w ramach programu. W związku z wyczerpaniem środków finansowych na tryb konkursowy, II nabór wniosków nie będzie realizowany.
Wtorek, 26 kwietnia 2016
14,5 mln zł ze sprzedaży miesięcznie
Serwis aukcyjny Allegro po raz kolejny pochwalił się statystykami dotyczącymi sprzedaży książek za pośrednictwem platformy. 
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Rzut oka na szerokie spojrzenie
Po co badać czytelnictwo? Takie pytanie nieco nieoczekiwanie pojawia się na kartach raportu, również nieco zaskakującego, który ukazuje pełne spectrum ustaleń poczynionych w ramach przeprowadzonego jesienią ubiegłego roku na zlecenie Biblioteki Narodowej badania czytelnictwa. Na początek wyjaśnienie w kwestii zaskoczeń. Przez wiele lat narodowa książnica decydowała się na badania tendencji czytelniczych i preferencji lekturowych Polaków w cyklu dwuletnim. Od 2014 roku aktywność tę zintensyfikowano i obecnie BN ma prowadzić ten badawczy projekt co roku. Znacznie szybciej …
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Wtorek, 26 kwietnia 2016
Wtorek, 26 kwietnia 2016