BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 434
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 12 maja 2016
Rynek książki w USA
The Association of American Publishers opublikowało już raport końcowy za 2015 rok. W ujęciu ogólnym, rok do roku, przychody wydawców spadły o 2,6 proc., do poziomu 15,4 mld dolarów. Powyższe dane obejmują sprzedaż publikacji drukowanych we wszystkich kategoriach. Przypomnijmy, że według metodologii przyjętej przez AAP, przychody netto wydawców były monitorowane miesięcznie w oparciu o dane sprzedaży ponad 1200 wydawców. 
Czwartek, 12 maja 2016
Legalne pliki z Chomikuj.pl
W jednym z poprzednich numerów informowaliśmy o rozwoju poprzez Platformę Chomikuj.pl współpracy tego serwisu z wydawcami w zakresie legalnej dystrybucji książek elektronicznych. W ostatnich dniach dotarł do naszej redakcji komentarz dotyczący tych wydarzeń zatytułowany "Koniec z piractwem e-booków w Polsce?". Jego autorką jest Paulina Poniewska z serwisu Bookto.pl. Jego tekst publikujemy poniżej. 
Czwartek, 12 maja 2016
Raport Najwyższej Izby Kontroli
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z kontroli działań na rzecz promocji czytelnictwa prowadzonych przez ośrodki władzy administracyjnej i podległe im agendy i instytucje. Zważywszy na specyficzny charakter stylu polityki informacyjnej NIK, który przejawia się we wszystkich publikowanych przez nią oficjalnych dokumentach, nie dziwi negatywny wydźwięk wybrzmiewający w pokontrolnym podsumowaniu. "NIK ocenia, że pomimo wydatkowania w latach 2012-2015 (I połowa) na rozwój czytelnictwa środków publicznych w łącznej wysokości 268 mln zł działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego …
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016
Czwartek, 12 maja 2016