BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 435
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 30 maja 2016
Wydawnictwo Sonia Draga przejęło Debit
Powstaje nowa grupa wydawnicza. Wydawnictwo Debit, specjalizujące się w literaturze dziecięcej, oficjalnie wchodzi w struktury Wydawnictwa Sonia Draga - ogłoszono w trakcie konferencji prasowej 18 maja w Centrum Konferencyjnym PAP. 
Poniedziałek, 30 maja 2016
Ćwierć wieku W.A.B.
Konferencje prasową Wydawnictwa W.A.B. z okazji jego 25-lecia zdominowało hasło: "ponad jeden milion sprzedanych egzemplarzy na świecie!". Chodziło o sukces Zygmunta Miłoszewskiego i jego trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim. Pisarz był głównym gościem spotkania, jakie odbyło się 16 maja w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Towarzyszyli mu: Mariusz Pietuszyński, prezes zarządu Grupy Wydawniczej Foksal, w ramach której obecnie funkcjonuje marka wydawnicza Wydawnictwo W.A.B., oraz Anita Musioł, dyrektor wydawniczy. Spotkanie prowadził Marcin Meller, który przedstawił gościa …
Poniedziałek, 30 maja 2016
Polska na targach w Chicago
Podczas targów Book Expo America, jakie odbyły się w Chicago, a w których Polska była gościem honorowym, 11 maja zaprezentowano polski rynek na Global Market Forum Poland 2016. Odbyło się pięć seminariów przygotowanych przez Instytut Książki i Polską Izbę Książki. 
Poniedziałek, 30 maja 2016
Statystyki za rok 2014
Biblioteka Narodowa opublikowała już 60. numer rocznika "Ruch Wydawniczy w Liczbach". Raport autorstwa Olgi Dawidowicz-Chymkowskiej obejmuje szczegółowo opracowane dane na temat produkcji wydawniczej w roku 2014. Tradycyjnie podstawę prezentowanych w roczniku obliczeń stanowią otrzymywane, na podstawie istniejących zapisów prawnych, przez Bibliotekę Narodową egzemplarze obowiązkowe. W przypadku książek obliczenia wykonywane są w oparciu o liczbę pozycji odnotowanych w "Przewodniku Bibliograficznym" na rok 2014. 
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016
Poniedziałek, 30 maja 2016