BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 436
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Piątek, 17 czerwca 2016
Przyczyną spadek przychodów
Piątek, 17 czerwca 2016
Dyrektor IK za ustawą
Piątek, 17 czerwca 2016
Przyczyny i wyzwania
- Nie wiem jak to się dzieje, że wszyscy próbują sprzedawać książki, a czytelnictwo nie rośnie, dynamika przychodów rynku też nie prezentuje się imponująco - stwierdził Henryk tokarz, prezes Izby Księgarstwa Polskiego, podczas dyskusji na temat problemów branży księgarskiej, jaka z inicjatywy wydawców odbyła się podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki, i stanowiła kontynuację spotkań zapoczątkowanych rok wcześniej przez Sonię dragę i Macieja Makowskiego, szefa wydawnictwa Prószyński Media. 
Piątek, 17 czerwca 2016
Zmiany w Grupie MAC
Grupa MAC S.A. (poprzednio Grupa Edukacyjna) przeszła w ostatnich miesiącach szereg zmian, które mają m.in. na celu usprawnienie jej działania w obliczu zmian zachodzących nie tylko na rynku publikacji szkolnych, ale także szerzej, w branży wydawniczej. 
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016
Czwartek, 16 czerwca 2016