BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 440
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Ranking 'Forbesa' 2016
Magazyn "Forbes" opublikował wreszcie najnowsze zestawienie najlepiej zarabiających pisarze na świecie. I tu pierwsze zaskoczenie... ponieważ z wyjątkiem Jamesa Pattersona, niezmiennie liderującego rankingowi, zarobki żadnego z pozostałych sklasyfikowanych autorów nie przekroczyły 20 mln dolarów. To wynik najsłabszy od wielu lat. 
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Copyright Polska A.D. 2015
W tym roku po raz pierwszy wypłacone zostaną wynagrodzenia za wypożyczenia biblioteczne utworów powstałych i opublikowanych w języku polskim oraz tłumaczeń na język polski. Do ubiegania się o wynagrodzenie są uprawnieni twórcy i ich spadkobiercy oraz wydawcy. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego do podziału i wypłaty wynagrodzeń wyznaczył organizację Copyright Polska. Organizacja ta uruchomiła właśnie platformę, ułatwiającą potencjalnym uprawnionym przygotowywanie oświadczeń niezbędnych do wypłaty wynagrodzeń. Dostęp do platformy możliwy jest pod adresem http://www.plr.copyrightpolska. com.pl/login. Co …
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Od 28 lipca w ramach usługi abonamentowej Legimi użytkownicy urządzeń z Androidem mogą nie tylko czytać, ale również słuchać książek w chmurze. Do tej pory funkcja dostępna była wyłącznie dla posiadaczy smartfonów i tabletów Samsung. Z okazji pojawienia się nowej wersji aplikacji w Google Play wspólnie z wydawcami Legimi przygotowało książki bestsellerowych autorów, po które sięgnąć można za darmo. 
Wtorek, 9 sierpnia 2016
44 proc. najmłodszych konsumentów korzysta z programów lojalnościowych - wynika z raportu Saleforce "2016 Connected Consumer Goods". Wszystkie badane grupy wiekowe uważają, że najniższe ceny można znaleźć w sklepach online, a najlepszą obsługę w sklepach tradycyjnych. Jednak najmłodsze pokolenie znacznie częściej publicznie krytykuje marki produktów (33 proc.), ale też częściej od innych pokoleń uczestniczy w programach lojalnościowych (44 proc.). 
Wtorek, 9 sierpnia 2016
Rozmowa z Dominiką Cieślą-Szymańską, sekretarz zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury
Jest Pani jedną z założycieli Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. W jaki sposób doszło do jego powołania i jakie stały za tym motywacje? Wszystko zaczęło się w 2009 roku, grupa tłumaczy, wśród których byli m.in. Justyna Czechowska - tłumaczka ze szwedzkiego czy Tomasz Ososiński - tłumacz z niemieckiego, wpadła na pomysł powołania stowarzyszenia. Nie znałam większości inicjatorów, ale dowiedziałam się o spotkaniu założycielskim i dałam się wybrać do pierwszego zarządu. W tamtym czasie w Polsce bardzo brakowało organizacji, …
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016