BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 441
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Półrocze na rynku amerykańskim
Sprzedaż w amerykańskich księgarniach w pierwszej połowie 2016 roku wzrosła o 6,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku - z 5,13 do 5,44 mld dolarów. 
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
1,3 mln zł na literaturę
Minister KiDN rozstrzygnął dodatkowy nabór do priorytetu Literatura w ramach Programu Promocja literatury i czytelnictwa 2016. Celem priorytetu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej. W ramach dodatkowego naboru do priorytetu preferowane byłyzadania z zakresu powieści popularnej (w ramach jej różnych odmian gatunkowych), prezentującej historię Polski, a także eseju, reportażu, biografii, literatury faktu. 
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Drugie Życie Książki
17 krakowskich szpitali i ośrodków pomocy społecznej zyskało nowe regały z książkami. To efekt akcji "Regał z kulturą", który jest częścią projektu Drugie Życie Książki realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe - operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. W akcji "Regał z kulturą" biorą udział: 
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Wprowadzenie
Określenie nanopapier i nanotechnologia stały się ostatnio "słowami-wytrychami", które podkreślają nowoczesność produktu lub technologii jego wytwarzania. Określenie nanopapier jest ostatnio bardzo często przypisywane produktom, które nie maja niczego wspólnego z papierem. Zaczynając ab ovo czyli od samego początku, należy zdefiniować czym jest nanotechnologia. Jest ona ogólną nazwą całego zestawu technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur (materiałowych) o rozmiarach nanometrycznych (tj. od 0,1 do 100 nanometrów), czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek oraz wykorzystywanie nowych zjawisk …
Piątek, 19 sierpnia 2016
Rozmowa z Agnieszką Hondel, dyrektor sprzedaży TAKT Sp. z o.o. z Bolesławia
Skąd pojawiło się zainteresowanie drukiem książek w firmie Takt? TAKT jest firmą prywatną, w pełni z polskim kapitałem, założoną w 1991 r., co nam daje 25 letnie doświadczenie na rynku. Na początku działalności naszą specjalnością była produkcja kaset magnetofonowych, co w kolejnych latach przerodziło się w produkcję nośników audio: CD oraz DVD. Jesteśmy największą w Polsce tłocznią płyt CD i DVD. Równolegle wraz z rozwojem firmy uruchomiona została drukarnia, ponieważ wiadomym jest że pełnowartościowa produkcja CD …
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016
Piątek, 19 sierpnia 2016