BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 446
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
środa, 2 listopada 2016
Amazon z ofertą po polsku
18 października Amazon.de uruchomił wersję swojego serwisu pozwalającą na obsługę platformy w języku polskim. Aby uruchomić serwis w polskojęzycznej wersji należy otworzyć witrynę Amazon.de i na głównej stronie w opcji wyboru języka zaznaczyć Polski.
środa, 2 listopada 2016
Potterowe migawki z rynku
Migawka 1Piątek 21 października 2016 roku, godz. 23.53, LegionowoW rzęsistym deszczu, pod osłoną parasoli kilkunastoosobowy tłumek gromadzi się pod wciąż zamkniętymi jeszcze drzwiami salonu sieci Empik.
środa, 2 listopada 2016
Rozmowa z Michałem Szolcem, zarządzającym Storytel Polska
Na rynku mówi się, że trochę nabroiliście przez te kilka miesięcy swojej aktywności...Przez te pół roku działalności prawie podwoiliśmy liczbę polskich książek w serwisie - zaczynaliśmy od 600 tytułów, obecnie w ofercie mamy ich blisko 1100.
środa, 2 listopada 2016
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończyło konsultacje dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym i przygotowuje polskie stanowisko. Centrum Cyfrowe przygotowało opinię o dyrektywie, która została przekazana do MKiDN. Poniżej prezentujemy fragmenty tego stanowiska:
środa, 2 listopada 2016
Laureatami tegorocznej Nagrody im. Beaty Pawlak zostali Jarosław Mikołajewski za ...
środa, 2 listopada 2016
"Największa w regionie hala magazynowa budowana jest niedaleko Kołbaskowa. W przyszłym roku ma być gotowa. W branży magazynowej mówi się, że dla Amazona" - poinformował serwis Dlahandlu.pl za "Gazetą Wyborczą".
środa, 2 listopada 2016
28 października otworzyła swoje podwoje nowa Księgarnia BookBook w Krakowie. Księgarnia połączona z kawiarnią literacką mieści się na krakowskim Kazimierzu, w kamienicy przy ul. Krakowskiej 41.
środa, 2 listopada 2016
Organizatorami konkursu są Fundacja Nowoczesna Polska, która prowadzi największą w Polsce bibliotekę internetową WolneLektury.pl, oraz Ridero IT Publishing - inteligentny system wydawniczy dla niezależnych autorów. Młodzi autorzy, z pomocą nauczycieli polonistów i bibliotekarzy, przygotują w kilkuosobowych zespołach książki, do których każdy z uczestników napisze jedno opowiadanie.
środa, 2 listopada 2016
Książka "Stary Noe" Zuzanny Orlińskiej (Wydawnictwo Literatura) została zwycięzcą 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Organizatorem Nagrody jest biblioteka "Galeria Książki" w Oświęcimiu.
środa, 2 listopada 2016
Warszawski Sąd Apelacyjny uchylił w piątek 14 października po procesie prowadzonym za zamkniętymi drzwiami nakaz  rozpowszechnienia książki Artura Domosławskiego "Kapuściński non-fiction" z rozdziałem "O miłości i innych demonach". Poinformowało tym "Rzeczpospolita" z 17 października.