BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 448-449
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 6 grudnia 2016
Komisja Europejska zaproponowała zównanie stawek
Komisja Europejska zaproponowała nowe zasady dotyczące VAT w sektorze e-handlu, które umożliwią objęcie elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką tego podatku. O zmiany w przepisach od lat postulowało środowisko książki.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Personalna ofensywa księgarskiej sieci
W związku z rezygnacją Doroty Dudy ze stanowiska dyrektora ds. handlu i marketingu w księgarniach BookBook nastąpiły zmiany na stanowiskach menedżerskich....
Wtorek, 6 grudnia 2016
Zgoda na koncentrację: Empik Media & Fashion
Na początku grudnia prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Empik Media & Fashion przez Penta Investments. Transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji....
Wtorek, 6 grudnia 2016
Lokalny rynek księgarski
Wzorem Warszawskich Księgarń Kameralnych również w Toruniu małe, niezależne, lokalne księgarnie postanowiły działać razem. Działanie to ma na celu przede wszystkim pokazanie mieszkańcom miasta i regionu, że książki warto kupować u księgarzy, którzy swoje księgarnie prowadzą z pasją i miłością do książek.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Nowości OBK
W Ogólnopolskiej Bazie Księgarń - www.obk.pik.org.pl - pojawiła się nowa funkcja, stworzona z myślą o atrakcyjniejszej prezentacji księgarń - możliwość zamieszczania logotypów i zdjęć. Administratorzy zachęcają do korzystania z tej funkcjonalności, to bezpłatna forma promocji.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Biblioteki w Polsce - najnowsze statystyki
Już po raz szósty Instytut Książki i dziennik "Rzeczpospolita" nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. W rankingu nagradzane zostają gminy, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Jakub Tyszkiewicz, Bartłomiej Szyprowski, Cezary Łazarewicz, Wojciech Hausner i Marek Wierzbicki zostali laureatami 9. edycji konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej i Narodowe Centrum Kultury.
Wtorek, 6 grudnia 2016
W listopadzie w Pałacu Prezydenckim z inicjatywy pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się druga debata z serii "Eksperci pytają młodych". Tym razem spotkanie połączone z warsztatami odbyło się pod hasłem "Czas na czytanie". Wzięło w nim udział około 200 gimnazjalistów i licealistów klas pierwszych z całej Polski.
Wtorek, 6 grudnia 2016
Firma Mattel nagrodziła Wydawnictwo Olesiejuk za "Najlepszą kolekcję Fisher-Price 2016".
Wtorek, 6 grudnia 2016
Od 2017 roku Poznańskie Dni Książki nie tylko naukowej organizowane będą we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, największym przedsiębiorstwem w branży targowej w kraju. Poinformowały o tym Marzena Lendzion-Markowska, dyrektor Wydawnictwa Naukowego UAM, głównego organizatora Poznańskich Dni, oraz Zofia Strzyż, dyrektor projektu w MTP, podczas tradycyjnego "Forum Wydawców", jakie odbyło się w środę 16 listopada w trakcie 20. Poznańskich Dni.