BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 450
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 20 grudnia 2016
Milion uczestników Mojego Empiku
W ciągu miesiąca sieć Empik powiększyła się o 6 nowych salonów i aktualnie liczy 236 sklepów. W całym 2016 roku powstało 14 Empików - nie tylko w dużych ośrodkach.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Praktyczne informacje dla wydawców
W poniedziałek 19 grudnia w siedzibie Wydawnictwa Naukowego PWN w Warszawie odbyły się warsztaty testerskie platformy IBUK Libra Light czyli serwisu przeznaczonego dla osób niewidomych i niedowidzących, a także niepełnosprawnych ruchowo.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Historia pewnego pozwu
W 2015 roku, podczas Warszawskich Targów Książki poznaliśmy laureata Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka 2014" organizowanego przez sieć salonów Empik. Zwycięzcą okazała się książka "Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" Yvette Żółtowskiej-Darskiej, z ilustracjami Joanny Rusinek, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Podsumowanie i plany
52 tys. darmowych e-booków i audiobooków wypożyczono w ramach największej w Polsce akcji promującej czytelnictwo - "Czytaj PL", która zrealizowano w listopadzie w 15 miastach. Do grupy tej należały: Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Poznań, Toruń, Wrocław, Warszawa, Łódź, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Białystok, Lublin, Rzeszów, Sosnowiec, Szczecin.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Warszawa i Berlin to pierwsze miasta, w których zlokalizowane zostaną "skrytkomaty" projektu firmy Parcel Technik, które obsługiwać mają zakupy na chińskiej platformie zakupowej Alibaba. Usługa ma ruszyć w marcu 2017 roku.
Wtorek, 20 grudnia 2016
W ramach programu "Edukacja kulturalna bibliotekarzy" odbyły się dwa cykle warsztatów...
Wtorek, 20 grudnia 2016
Księgarnia-kawiarnia Tarabuk musiała opuścić swoją siedzibę przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie. Zadomowiła się tam zresztą niedawno, bo jesienią ubiegłego roku, kiedy została "wykwaterowana" ze swego pierwszego i dobrze już znanego miejsca na warszawskim Powiślu przy ul. Browarnej, w pobliżu Biblioteki Uniwersyteckiej i innych placówek uniwersyteckich, w samym centrum studenckiego ruchu.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Jędrek Biegański z działu promocji Państwowego Instytutu Wydawniczego poinformował, że względu na nowe plany w życiu prywatnym 1 stycznia kończy pracę w PIW.
Wtorek, 20 grudnia 2016
Prezes Kolportera Krzysztof Klicki podjął decyzję o rezygnacji, z dniem 31 grudnia 2016 roku, z funkcji prezesa spółki.
Wtorek, 20 grudnia 2016
W poniedziałek 19 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala otwarcia Roku Conrada, której gospodarzem był Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki. W swoim wystąpieniu zapowiedział, że w lutym przyszłego roku Instytut Książki rozstrzygnie konkurs na organizację wydarzeń związanych z Rokiem Conrada, jednak już teraz wiadomo, że w Teatrze Telewizji oraz w Teatrze Polskiego Radia zostaną przedstawione spektakle oparte na dziełach Josepha Conrada, obędą się przeglądy filmów i ukażą się nowe teksty biograficzne.