BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 455
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Wtorek, 21 marca 2017
Audioteka sięga po kierowców
Od 1 marca do 26 kwietnia za zakup minimum 25 litrów dowolnego paliwa albo produktu lub usługi z oferty sklepu stacji Orlen lub Stop Cafe za minimum 10 zł (z wyłączeniem napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych oraz doładowań i starterów GSM) każdy klient może otrzymać bezpłatnego audiobooka do słuchania w aplikacji Audioteki.
Wtorek, 21 marca 2017
Premiera Storytel Original
Minął właśnie rok od premiery serwisu Storytel w Polsce. W momencie swojego rynkowego debiutu serwis oferował ok. 620 polskojęzycznych tytułów. W ciągu kolejnych 12 miesięcy ta liczba - uległa podwojeniu - deklaruje Michał Szolc, dyrektor zarządzający Storytel Polska.
Wtorek, 21 marca 2017
Widoczna obecność Polski
Olga Tokarczuk oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy byli największymi gwiazdami polskiej obecności na Targach Książki w Londynie, które trwały od wtorku 14 marca do czwartku 16 marca. Ich specyfiką jest całkowite skoncentrowanie się na biznesie książkowym, a nie promocja książki i czytelnictwa, bo na te targi nie zaprasza się publiczności.
Wtorek, 21 marca 2017
Jan Akielaszek, właściciel Oficyny Wydawniczej W Kolorach Tęczy z Wrocławia zwrócił się z apelem do członków Polskiej Izby Książki...
Wtorek, 21 marca 2017
Ogólnopolska hurtownia Ateneum już po raz siódmy z dobyła nagrodę Gazeli Biznesu...
Wtorek, 21 marca 2017
"FK Olesiejuk" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.j. uzyskała tytuł Solidna Firma 2016
Wtorek, 21 marca 2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Empik kontroli  nad spółką Platon.
Wtorek, 21 marca 2017
"Guguły" Wioletty Grzegorzewskiej znalazły się na liście 13 książek nominowanych w tym roku do prestiżowej nagrody literackiej - The International Man Booker Prize.
Wtorek, 21 marca 2017
Sieć Księgarnie Świat Książki działa prężnie i rozwija się z myślą o swoich Klientach oraz ich potrzebach. Świadczy o tym między innymi powiększanie i remontowanie istniejących księgarń, a także inwestowanie w nowe lokalizacje głównie w centrach handlowych i galeriach na terenie całej Polski.
Wtorek, 21 marca 2017
Francja będzie Gościem Honorowym 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Dzięki temu między 26 a 29 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków czytelnicy znajdą szeroki wybór publikacji francuskich. Wydarzeniu temu sprzyja fakt, że rok 2017 został ogłoszony rokiem kultury i twórczości francuskiej w Krakowie.