BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 456
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji.Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości ok. 20-40 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych.Zainteresowaniem Czytelników cieszą się także działy "Prawnik radzi" oraz porady z zakresu marketingu, promocji itp., w których analizujemy największe i... najmniejsze sukcesy wydawnictw.Całości dopełnia błyskotliwy felieton Andrzeja Nowakowskiego. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (tegorocznym laureatem został WSiP).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie.
W Numerze
Czwartek, 20 kwietnia 2017
Pasaż Łódzki rozszerzy swoją ofertę o sklep Empik...
Wtorek, 28 marca 2017
Wznowienia, klasyka i literatura konserwatywna
Państwowy Instytut Wydawniczy zaprezentował się w nowej formule i nowej formie. Po niedawnych zmianach jest obecnie narodową instytucją kultury i podlega ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego. Nowe kierownictwo PIW spotkało się 28 marca z grupą przedstawicieli mediów.
Wtorek, 28 marca 2017
Dziecięcy imprint Grupy MAC
Grupa MAC sukcesywnie powiększa swoje portfolio. Oprócz oferty edukacyjnej nakładem wydawnictwa ukazuje się coraz więcej tytułów z literatury dziecięcej, książek ilustrowanych oraz nowatorska seria "Podróżowniki"...
Wtorek, 28 marca 2017
Rozmowa z Józefem Częścikiem, właścicielem Grupy Wydawniczej Harmonia
Jak podsumowałbyś ubiegły rok w Grupie Wydawniczej Harmonia?Spodziewałem się lepszych wyników, prawdopodobnie jak wszyscy w naszej branży, ale ostatecznie nie było źle. Rzecz jasna, jak co roku mieliśmy wzrost przychodów.
Wtorek, 28 marca 2017
Polska Izba Książki zaprasza do udziału w bezpłatnym, internetowym szkoleniu o nowoczesnym zarządzaniu księgarnią. Szkolenie prowadzone będzie przez znawców przedmiotu i praktyki księgarskiej: Jerzego Okuniewskiego (zarządzanie księgarnią) oraz Lindę Majerowicz (e-commerce i e-marketing w praktyce księgarskiej).
Wtorek, 28 marca 2017
24 marca w warszawskiej księgarni MiTo odbyło się spotkanie wydawców poświęcone projektowi "Wydawcy niewidomym. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light". W spotkaniu wzięły udział następujące wydawnictwa...
Wtorek, 28 marca 2017
W tym roku Polska Izba Książki ponownie gościć będzie przedstawicieli China Publishing Group
Wtorek, 28 marca 2017
Anna Opala posiada wieloletnie doświadczenie na międzynarodowym rynku e
Wtorek, 28 marca 2017
Od wielu lat realizujemy misję dostarczania naszym klientom, księgarniom i bibliotekom, jak najszerszej i zróżnicowanej oferty książkowej. Dysponujemy najbogatszą ofertą na rynku, uzupełnioną w ostatnich latach o produkty pokrewne książce.
Wtorek, 28 marca 2017
Cztery festiwalowe dni wypełnione spotkaniami autorskimi, debatami, koncertami, filmami, czytaniem i komentowaniem wierszy - na początku czerwca (8-11 czerwca) Kraków stanie się światową stolicą poezji. Festiwal Miłosza będzie okazją do spotkania z najwybitniejszymi polskimi twórcami...