Piątek, 5 stycznia 2018
WydawcaZysk i Ska
AutorMatt Haig
TłumaczenieErnest Bryll i Marta Bryll
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiPoznań
Rok publikacji2017
Liczba stron354

Tylko Amelia Wishart wierzyła w to, że najbardziej niesamowite rzeczy mogą się wydarzyć – „tak niesamowite, jak dostarczenie zabawek każdemu dziecku na świecie w ciągu zaledwie jednej nocy”. To dzięki niej Gwiazdka stała się możliwa. A teraz znowu trzeba ratować święta! W Amelii zgasła ostatnia iskierka nadziei, gdy zmarła jej mama, a dziewczynka trafiła do okropnego zakładu pracy Pana Paskudnika. Na domiar złego Latające Wróżki Opowiadań uroiły sobie, że „święta to nie jest najlepszy pomysł” i podburzyły durne trolle, by zniszczyły Elfi Jar, siedzibę Ojca Gwiazdki, oraz świąteczne sanie, więc nie ma czym rozwozić prezentów. Na świecie umiera nadzieja i gaśnie magia. Ojciec Gwiazdka patrzy na smutne elfy, renifery spadające z nieba, złośliwe trolle i boi się, że święta trzeba będzie odwołać…

Pamiętajcie, nadzieja jest głównym składnikiem magii. A bez magii nie ma świąt. Więc do roboty! Wierzmy ze wszystkich sił. Nawet w sikające do komina renifery – w szczytnym celu! Karol Dickens uwierzył i dzięki temu napisał swoją słynną „Opowieść wigilijną”, która rozgrzewa nam serca od pokoleń (a wiemy o tym, ponieważ on także pojawia się w życiu Amelii, we własnej osobie).

W tej wspaniałej, ciepłej i magicznej opowieści autora „Chłopca zwanego gwiazdką” aż słychać dzwonki sań i radosne pohukiwanie ho ho ho….

PS. Niektórzy rodzice mają wątpliwości co do niesfornego momentami poczucia humoru Haiga, ale zaufajmy dzieciom (8+). 10-letni Franek dobrze się bawił podczas lektury. I zakończył książkę w odpowiednio świątecznym nastroju.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?