Czwartek, 7 marca 2019
WydawcaMuza
AutorMarcin Jacoby
Recenzent(tz)
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2018
Liczba stron400
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2019

Nowoczesna Korea Południowa to niezwykle rozwinięte społeczeństwo konsumpcyjne. Kupuje i wydaje bardzo dużo, sektor usług jest ogromnie rozbudowany. Marcin Jacoby podaje powody takiego stylu życia, opisuje też niezwykłego ducha innowacji i ciągłe dążenie do nowości, charakteryzujące Koreańczyków, które jest jednym z motorów ich ekonomicznej prosperity.

Książkę pisał z perspektywy osobistej. Zawiłości historyczno- -geograficzne pomagała mu rozwikływać żona, Koreanka. Dzięki temu publikacja zyskała głębię, która zapewne nie byłaby raczej dostępna autorowi nieznającemu płynnie koreańskiego.

Korea Południowa wydaje się dziś krajem wyjątkowym na skutek przemian politycznych idących wbrew światowym trendom. Siłą masowych i całkowicie pokojowych protestów demokratycznych obalono przed dwoma laty skompromitowaną władzę, wybierając prezydenta, sukcesywnie demontującego pełen nepotyzmu system funkcjonujący w Korei niemal od trzech ćwiartek wieku. To historyczna zmiana pokazująca polityczną dojrzałość narodu i jego ogromne zaangażowanie.

Koreańczycy imponują zresztą wieloma cechami. Pracowitością, skłonnościami do wyrzeczeń, konsekwencją w działaniu, uporem, cierpliwością… Jakże wiele możemy się od nich nauczyć!

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ