Piątek, 5 października 2018
WydawcaWidnokrąg
AutorAgnieszka Świętek
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiPiaseczno
Rok publikacji2018
Liczba stron28

Wzruszająca książeczka, ważna i potrzebna, bo dotyka tematu choroby bliskich. Jak w prosty sposób wyjaśnić dziecku, że ludzie się starzeją i chorują? Czym jest choroba Alzheimera? Czym jest przemijanie? Znakomitą pomocą i przyczynkiem do rozmowy z pociechą może okazać się książka Agnieszki Świętek.

Autorka bohaterką swojej książki uczyniła dziewczynkę, która jest mocno związana ze swoją babcią. Kobieta miała niezwykłą pamięć, potrafiła opowiadać o gatunkach drzew, ptaków, znała na pamięć przepisy. Ale to się zmieniło. Nagle babcia zaczyna tracić pamięć. Wnuczka złości się na nią i martwi, że babcia i o niej może zapomnieć.

Zachwyca warstwa ilustracyjna, która idealnie oddaje klimat historii, emocje głównej bohaterki. Dominują błękity nawiązujące do tytułowej niezapominajki, ulubionego kwiatu babci i wnuczki, ale też symbolu pamięci oraz pożegnaniu, któremu towarzyszy wezwanie „nie zapomnij o mnie”.

Autorka zawodowo zajmuje się ilustracją, do tej pory wydała dwa komiksy „Obiecanki”” i „Rufus. Wilk w owczej skórze”, zilustrowała też dwie książki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej „Dzika” i „Tropiciele”.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?