Piątek, 5 stycznia 2018
WydawcaAdamada
AutorOrianne Lallemand
TłumaczenieIwona Janczy
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiGdańsk
Rok publikacji2017
Liczba stron34/32

Mistrz świata w zapasach, który poleciał z pierwszą załogową misją na Marsa, był też w amazońskiej dżungli, a w Nepalu uciekał przed zalotami panny Yeti, siedem razy zmienił kolor futra, tym razem postanowił zrezygnować z chodzenia. Bo jest męczące. Jak powiedział, tak zrobił. Ale szybko przekonał się, że od jeżdżenia samochodem boli pupa, a rower, narty i rolki grożą wieloma kontuzjami, w samolocie są przerażające turbulencje, a na statku nieprzyjemna choroba morska. Własne nogi są najwygodniejsze.

Wilk zachęca dzieciaki do poszukiwań. Nie lubisz tego? Spróbuj czegoś innego. Podobnie jest w szukaniu pasji, zajęcia, które sprawia nam frajdę, w którym czujemy się jak ryba w wodzie. Ta książeczka powstała „na zachętę wszystkim małym artystom”. Wilk maluje, rzeźbi, próbuje swoich sił w kabarecie, poezji i filmie… i nic. Aż odkrywa w sobie prawdziwy talent. Zachęca dzieci – szukajcie. Jeśli nie narty, to może rolki. Jeśli nie rysowanie, to może śpiewanie. Nie poddawaj się. Szukaj. Próbuj. Bądź w zgodzie ze sobą. Jeśli nie masz ochoty wsiąść do sań Świętego Mikołaja, wypełnionych prezentami, bo nagle odkryłeś, że lubisz chodzić!

Seria książeczek o przygodach wilka z Dalekiego Lasu cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród 3-6-letnich dzieci, jak i rodziców. Dzieci chętnie utożsamiają się z pomysłowym wilkiem. Te sympatyczne historie o walorach terapeutycznych pomagają im zrozumieć własne uczucia, problemy, niechęci, sympatie i pragnienia.

Czyta się z przyjemnością i taką samą przyjemnością ogląda, ponieważ opowieść obrazkowa Eleonore Thuillier jest równie zajmująca. Obie autorki mają wspaniałe poczucie humoru i empatię. Książeczka uczy (np. nazw miesięcy), bawi (kiedy wilk na rolkach ląduje na sośnie)i wspiera – nie zrażaj się niepowodzeniami.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?