Piątek, 5 stycznia 2018
WydawcaAdamada
AutorOrianne Lallemand
TłumaczenieIwona Janczy
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiGdańsk
Rok publikacji2017
Liczba stron34/32

Mistrz świata w zapasach, który poleciał z pierwszą załogową misją na Marsa, był też w amazońskiej dżungli, a w Nepalu uciekał przed zalotami panny Yeti, siedem razy zmienił kolor futra, tym razem postanowił zrezygnować z chodzenia. Bo jest męczące. Jak powiedział, tak zrobił. Ale szybko przekonał się, że od jeżdżenia samochodem boli pupa, a rower, narty i rolki grożą wieloma kontuzjami, w samolocie są przerażające turbulencje, a na statku nieprzyjemna choroba morska. Własne nogi są najwygodniejsze.

Wilk zachęca dzieciaki do poszukiwań. Nie lubisz tego? Spróbuj czegoś innego. Podobnie jest w szukaniu pasji, zajęcia, które sprawia nam frajdę, w którym czujemy się jak ryba w wodzie. Ta książeczka powstała „na zachętę wszystkim małym artystom”. Wilk maluje, rzeźbi, próbuje swoich sił w kabarecie, poezji i filmie… i nic. Aż odkrywa w sobie prawdziwy talent. Zachęca dzieci – szukajcie. Jeśli nie narty, to może rolki. Jeśli nie rysowanie, to może śpiewanie. Nie poddawaj się. Szukaj. Próbuj. Bądź w zgodzie ze sobą. Jeśli nie masz ochoty wsiąść do sań Świętego Mikołaja, wypełnionych prezentami, bo nagle odkryłeś, że lubisz chodzić!

Seria książeczek o przygodach wilka z Dalekiego Lasu cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród 3-6-letnich dzieci, jak i rodziców. Dzieci chętnie utożsamiają się z pomysłowym wilkiem. Te sympatyczne historie o walorach terapeutycznych pomagają im zrozumieć własne uczucia, problemy, niechęci, sympatie i pragnienia.

Czyta się z przyjemnością i taką samą przyjemnością ogląda, ponieważ opowieść obrazkowa Eleonore Thuillier jest równie zajmująca. Obie autorki mają wspaniałe poczucie humoru i empatię. Książeczka uczy (np. nazw miesięcy), bawi (kiedy wilk na rolkach ląduje na sośnie)i wspiera – nie zrażaj się niepowodzeniami.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ