Czwartek, 26 października 2017
WydawcaWidnokrąg
AutorAnna Cruasaz
TłumaczenieAnna Nowacka-Devillard
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiPiaseczno
Rok publikacji2017
Liczba stron48

Podobno marzenia wyzwalają w nas energię. W takim razie Remek jest bardzo energicznym ślimakiem, bo on ma tyle marzeń, że niejeden struś pędziwiatr by mu pozazdrościł. Ma też nieposkromiony apetyt na życie. W sumie jeszcze nie zdążył się nacieszyć tym, że jest ślimakiem, a już chciałby być trochę truskawką. Albo wisienką. Albo muchomorem, żyrafą, ośmiornicą lub słoniem! I jeszcze smokiem, kosmitą i gumą do żucia. I ślimakiem kłującym, czyli trochę jeżozwierzem. Pływającą ślimako-ośmiornicą. Trykającym ślimako-baranem albo trąbonosymsłonio-ślimakiem. By na koniec dojść do wniosku, że „nic w tym złego, że jest się ślimakiem” i pójść, czyli popełznąć na koniec świata do sąsiedniego ogródka na spotkanie z Martynką.

Prosta i zarazem wyrafinowana książeczka zafascynuje małych czytelników barwnymi i pełnymi fantazji ilustracjami krzyżówek Remka. Dzieciaki wymyślają dla niego kolejne „wcielenia” i zastanawiają się – a kim ja bym chciał/a być chociaż przez chwilę? A przy okazji dowiedzą się, że ślimaki „rodzą” się z jajeczek zagrzebanych w ziemi. Hm, a skąd w takim razie się biorą dzieci? I kto ma lepiej – wilk, żyrafa czy ośmiornica?

Starannie wydana i kolorowa publikacja, o grubych kartkach, w twardej oprawie, a przede wszystkim z pomysłową historyjką. Doskonałą na początek nauki czytania. I sposobem na odkrywanie, że dobrze być sobą.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?