Piątek, 8 czerwca 2018
WydawcaJedność
AutorEsteve Pujol i Pons Rafael Bisquerra Alzina
TłumaczenieKatarzyna Gajos
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiKielce
Rok publikacji2017
Liczba stron120

Która emocja pasuje do Ciebie teraz? – pytam jedenastoletniego Franka. Pokazuje gniew i zemstę. Pokłócił się z tatą, płacze, jest bardzo zły, tupie. Emocje aż się z niego wylewają. Chociaż jest już za duży na bajki, przeczytałam mu „Żółwia i orła”. Jak łatwo skrzywdzić samego siebie, dając ponieść się emocjom. A wystarczy chwila, by wściekłość przeszła w gniew, i jeszcze chwila, by zapanował spokój. Bo najważniejsze jest nazywanie emocji i wyrażanie ich. Każda z tych opowieści odkrywa sekret związany z emocjami. Czym jest empatia i czy jest nam potrzebna? Kiedy odczuwamy nieśmiałość? Jak odróżnić poczucie winy od wstydu? Czy strach jest czymś złym? Do czego służy smutek? Nie ma uczuć dobrych i złych, co nie oznacza, że możemy krzyczeć podczas lekcji albo głośno śpiewać podczas wizyty u chorego w szpitalu. Bo warto nauczyć się opanować złość i gniew, żeby się w nich nie utopić jak żółw.

W tej starannie wydanej książce zmieściło się bardzo dużo emocji. Pomaga ona poznać siebie lepiej i nawiązać głębsze relacje z rodziną, znajomymi, innymi ludźmi. Podpowiada, jak nie zniechęcać się niepowodzeniami, jak zachować dobry humor i nie pozwolić smutkowi zawładnąć nami.

W podróży przez emocje autorzy prowadzą nas szlakiem bajek. Wspólnie odkrywamy smutek, złość, zazdrość i mnóstwo innych. I oswajamy je. Czeka nas fascynująca przygoda. Mądra i pomocna. Bo emocji można się nauczyć. A my, dorośli, możemy pomóc w tym dzieciom. A przy okazji sami się czegoś nauczyć.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?