Czwartek, 26 października 2017
WydawcaEgmont
AutorEwa Nowak
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiWarszawa
Rok publikacji2017
Liczba stron244
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 10/2017

Nowa powieść znakomitej pisarki, uwielbianej przez młodych czytelników, z zawodu pedagogaterapeutki. Każda jej książka to gwarancja dobrej i mądrej lektury. Każda podejmuje ważne tematy, niesie ze sobą przesłanie, uczy wartości, zachęca do zastanowienia się nad własnymi poglądami.

Tym razem tematem przewodnim jest miłość wystawiona na próbę. Akcja powieści dzieje się współcześnie w Warszawie. Jacek i Emilka poznali się w wypożyczalni nart, którą prowadzi babcia chłopca. Strzała Amora dosięgła ich błyskawicznie. Nestorka rodu mocno im kibicuje, ale rodzice Emilki nie akceptują związku i robią wszystko, by ich rozdzielić. Jacek nie może liczyć na wsparcie swoich rodziców. Mieszka z mamą i jej partnerem oraz ich wspólnym synkiem, z którymi raczej mu nie po drodze. Ojciec walczy z nałogiem i w przeciwieństwie do ojca Emilki, w ogóle nie przejmuje się losem syna. Młodzi walczą z przeciwnościami losu by utrzymać związek, nie raz przyjdzie zwątpienie.

Ewa Nowak świetnie ukazuje problemy młodych ludzi, serwuje sporą dawkę emocji i humoru. I wcale mnie nie dziwi, że jej pisarstwo, plastyczne, proste, trafia w gust nawet najbardziej wybrednego nastolatka.

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ