Piątek, 5 stycznia 2018
WydawcaDebit
AutorTeri Terry
TłumaczeniePatrycja Zarawska
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiKatowice
Rok publikacji2017
Liczba stron366

Rok 2054, Londyn. Po zapaści ekonomicznej, Brexicie i zamknięciu granic w kraju zapanował chaos. Na ulicę wyszli ludzie. Frustracja i gniew narastały z każdym dniem. Demonstracje przekształciły się w ataki terrorystyczne. Po wyborach w latach dwudziestych władzę przejmuje koalicja, która powstała z połączenia dwóch obozów: Prawa i Porządku (zero tolerancji dla przemocy) oraz Wolność Brytanii (stająca w obronie młodych rebeliantów). Obie grupy doszły do porozumienia, gdy pojawił się pomysł, że zamiast karania niedorosłych przestępców, można im wymazać wspomnienia. Kyla jest właśnie jedną z przerobionych na tabula rasa. Szesnastolatka trafia do nowej rodziny, nowej szkoły. Bohaterka jest delikatna, wrażliwa, trudno uwierzyć, że mogłaby być terrorystką. Wydaje się być zwyczajną dziewczyną pragnącą normalnego życia – przyjaźni, rodziny, miłości.

Kyla niemal co noc przeżywa koszmary, które, jak się jej wydaje, zawierają informacje z jej przeszłości, sprzed resetu. Dziewczyna czuje, że jest inna, stopniowo odkrywa prawdę o sobie, chociaż wcale nie chce zmagać się z przeszłością. Dowiaduje się też, reset może być też wykonany na życzenie, jeśli ktoś zmaga się z mroczną przeszłością, doznał krzywdy, która może odcisnąć piętno na jego dalszym życiu, determinować jego los. Do swoich działań próbuje ją zwerbować organizacja ZwA, która wyszukuje ludzi, porwanych i zresetowanych niezgodnie z prawem.

Znakomicie skreślona dystopia, tą powieścią autorka otwiera trylogię o Zresetowanych. Tempo akcji jest umiarkowane, wszystko idealnie ze sobą współgra i pozwala na delektowanie się powieścią.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ