Piątek, 5 stycznia 2018
WydawcaDebit
AutorTeri Terry
TłumaczeniePatrycja Zarawska
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiKatowice
Rok publikacji2017
Liczba stron366

Rok 2054, Londyn. Po zapaści ekonomicznej, Brexicie i zamknięciu granic w kraju zapanował chaos. Na ulicę wyszli ludzie. Frustracja i gniew narastały z każdym dniem. Demonstracje przekształciły się w ataki terrorystyczne. Po wyborach w latach dwudziestych władzę przejmuje koalicja, która powstała z połączenia dwóch obozów: Prawa i Porządku (zero tolerancji dla przemocy) oraz Wolność Brytanii (stająca w obronie młodych rebeliantów). Obie grupy doszły do porozumienia, gdy pojawił się pomysł, że zamiast karania niedorosłych przestępców, można im wymazać wspomnienia. Kyla jest właśnie jedną z przerobionych na tabula rasa. Szesnastolatka trafia do nowej rodziny, nowej szkoły. Bohaterka jest delikatna, wrażliwa, trudno uwierzyć, że mogłaby być terrorystką. Wydaje się być zwyczajną dziewczyną pragnącą normalnego życia – przyjaźni, rodziny, miłości.

Kyla niemal co noc przeżywa koszmary, które, jak się jej wydaje, zawierają informacje z jej przeszłości, sprzed resetu. Dziewczyna czuje, że jest inna, stopniowo odkrywa prawdę o sobie, chociaż wcale nie chce zmagać się z przeszłością. Dowiaduje się też, reset może być też wykonany na życzenie, jeśli ktoś zmaga się z mroczną przeszłością, doznał krzywdy, która może odcisnąć piętno na jego dalszym życiu, determinować jego los. Do swoich działań próbuje ją zwerbować organizacja ZwA, która wyszukuje ludzi, porwanych i zresetowanych niezgodnie z prawem.

Znakomicie skreślona dystopia, tą powieścią autorka otwiera trylogię o Zresetowanych. Tempo akcji jest umiarkowane, wszystko idealnie ze sobą współgra i pozwala na delektowanie się powieścią.

Ta książka nie była jeszcze oceniana.
Proszę czekać...
OCEŃ KSIĄŻKĘ

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?