środa, 8 lipca 2020

​​Kanada – która ma być tegorocznym gościem honorowym – przełożyła wystąpienie na Targach Książki we Frankfurcie na 2021 rok. Przesunięciu uległ harmonogram wystąpień kolejnych państw, Hiszpania będzie gościem honorowym w 2022 roku, Słowenia – w 2023 roku a Włochy – w 2024.

Jak zapewnił Juergen Boos, prezes i dyrektor generalny targów, Kanada na ten rok przygotowała wydarzenia online.

Steven Guilbeault, minister dziedzictwa Kanady, zapowiedział: „Nasz wirtualny program na 2020 rok będzie przedsmakiem programu planowanego na 2021 roku”.

“Z przyjemnością będziemy współpracować z naszymi partnerami w celu wspierania wszystkich inicjatyw, które pomogą promować naszych autorów i ilustratorów, aby zapewnić sprzedaż tytułów kanadyjskich w Niemczech i na całym świecie” – powiedziała Caroline Fortin, szefowa kanadyjskiego programu organizacyjnego FBM2020.

José Manuel Rodríguez Uribes, hiszpański minister kultury i sportu, powiedział: „W tych niezwykłych czasach jesteśmy pewni, że odroczenie naszej obecności we Frankfurcie jako gościa honorowego to większa szansa dla hiszpańskiego sektora książki, zwiększy to współpracę międzynarodową i przyczyni się do tego, że przemysł wydawniczy pozostanie silniejszy po pandemii”.

Z kolei Dario Franceschini, minister dziedzictwa kulturowego, działalności i turystyki Włoch, podkreślił: „Nasza decyzja o przełożeniu udziału Włoch jako gościa honorowego do roku 2024 była trudną decyzją. Zgodziliśmy się na propozycję targów książki we Frankfurcie w duchu solidarności z Kanadą i wzajemnego wsparcia z Hiszpanią i Słowenią, które poprzedzą Włochy w 2022 i 2023 roku, Tworząc wyjątkowe trio krajów europejskich jako gości honorowych we Frankfurcie. Włochy wezmą udział w tegorocznej edycji – która będzie znacznie inna niż pierwotnie zakładano z powodu pandemii – ale która będzie jednak decydującym momentem dla europejskiej sceny kulturalnej”.

I dodał: „Dzięki możliwościom, jakie dają platformy cyfrowe, Targi Książki we Frankfurcie po raz kolejny staną się w tym roku światową stolicą pomysłów. A w epoce wstrząsów wszystkie kultury świata muszą mówić tym samym językiem: ludzkości ”.

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Publishing Perspectives