Piątek, 20 września 2019
Konferencja prasowa

W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia popularnej serii “Biblioteka Narodowa” Wydawnictwo Ossolineum przygotowało szereg premier wydawniczych, spotkań i wydarzeń towarzyszących, które do końca roku będą odbywać się w wielu miejscach Polski, a także w przestrzeni wirtualnej. Na czytelników czeka sporo niespodzianek potwierdzających, że seria mimo szacownego wieku i nobliwej okładki potrafi zaskoczyć współczesnych odbiorców literatury. Główne uroczystości związane z obchodami jubileuszu zaplanowane zostały na 22 i 23 października.

Szczegółowy program obchodów przedstawiony zostanie podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 26 września 2019 (czwartek) o godz. 12 w Refektarzu w gmachu głównym Zakładu Narodowego im. Ossolińskich przy ul. Szewskiej 37 we Wrocławiu. W konferencji wezmą udział dr Adolf Juzwenko – dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, prof. Stanisław Bereś – redaktor serii Biblioteka Narodowa i Dariusz Sośnicki – redaktor naczelny Wydawnictwa Ossolineum.

“Biblioteka Narodowa” jest najstarszą serią wydawniczą w Polsce. Powstała w 1919 roku z inicjatywy profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i przez pierwsze lata ukazywała się pod szyldem Krakowskiej Spółki Wydawniczej. Od 1933 roku jej właścicielem jest nieprzerwanie Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Do końca 2019 roku w serii ukaże się łącznie 608 tomów.

 

Podaj dalej
Autor: (p)
Źródło: (n)