Czwartek, 20 grudnia 2018

Wydawnictwo Literackie poinformowało, że tegoroczny nakład polskiego wydania “Biegunów” przekroczył właśnie 100 tys. egz.

Rok 2018 na długie lata zapadnie w pamięci czytelników jako rok Olgi Tokarczuk. Pisarka, wraz z tłumaczką Jennifer Croft, odebrała w maju Międzynarodową Nagrodę Bookera za powieść Bieguni, przetłumaczoną na język angielski jako Flights. Niedługo później powieść znalazła się w finale National Book Award w kategorii „Translated Literature”. Tokarczuk to pierwszy w historii autor z Polski, któremu udało się tego dokonać.

Międzynarodowy sukces sprawił, że również w Polsce po książkę sięgnęli nowi czytelnicy. Powieść “Bieguni” — wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego w 2007 roku, a w 2008 uhonorowana Nagrodą Literacką Nike — błyskawicznie powróciła na listy bestsellerów, towarzysząc Opowiadaniom bizarnym, które ukazały się nieco ponad miesiąc wcześniej. Dziś z wielką radością informujemy, że tegoroczny nakład polskiego wydania Biegunów przekroczył właśnie 100 tys. egzemplarzy!