Piątek, 15 lipca 2022
W Mikołajkach, Zielonej Górze i Łebie, ale też w Poznaniu i Janowie pod Rewalem

W tym roku wydawnictwo Zysk i S-ka z Poznania organizuje 11. edycję Festiwalu czytelniczego Lato z książką. Tym razem spotkania odbędą się w Mikołajkach (15 do 17 lipca), Zielonej Górze (22 do 24 lipca) oraz Łebie (29 do 31 lipca).

Dodatkowo razem z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi wydawnictwo Zysk i S-ka zorganizuje Poznański Festiwal Czytelniczy przy Arenie w parku Kasprowicza.

Poza tym w Janowie pod Rewalem przez dwa miesiące będzie stał namiot wydawnictwa z książkami dla najmłodszych czytelników i codziennie będą tam organizowane spotkania-warsztaty dla dzieci.

W tym roku swoją obecność na Festiwalu potwierdzili między innymi: Magdalena Witkiewicz, Max Czornyj, Wojciech Chmielarz, Bartosz Węglarczyk, Wojciech Wójcik, Michał Wiśniewski, Magda Stachula i wielu innych.

– Poprzedni rok był dla nas bardzo ważny. Impreza Lato z książką obchodziła 10-lecie. Z tej okazji zmieniliśmy logo wydarzenia oraz przekształciliśmy nazwę na Festiwal czytelniczy Lato z książką. To, co się nie zmieniło, to cel, jaki nam przyświecał w momencie organizacji pierwszej edycji, czyli pokazanie, że książka jest idealnie wkomponowana w nastrój wakacji. Można wypoczywać, czytając książkę. Jest to także forma wypoczynku, a nie obowiązku, jak nas uczyli w szkole. Wzorem ubiegłych lat stawiamy na zróżnicowany program spotkań autorskich oraz codzienne warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych. Wszystkie informacje oraz dokładny program możecie śledzić na koncie Facebook wydarzenia Lato z książką oraz na stronie www.latozksiazka.pl – przekazał Bibliotece Analiz Adam Zysk, dyrektor Działu Marketingu wydawnictwa Zysk i S-ka.

Z biegiem lat Festiwal zyskuje coraz szerszą publiczność. – Jak zawsze zapraszamy nie tylko mieszkańców miast, gdzie organizujemy Festiwal. Liczymy na to, że każdy podczas urlopu znajdzie czas na spotkanie z książką. Oczywiście zapraszamy także całe rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych mamy przygotowane warsztaty literacko-plastyczne, a dla dorosłych spotkania autorskie oraz namiot z kiermaszem książek – dodał Adam Zysk.

Zobacz także: kalendarium targów i festiwali literackich

Podaj dalej
Autor: (fran), fot. Zysk i S-ka