W październiku top 10 najlepiej sprzedających się nowości wśród powieści w księgarni tantis.pl zdominowały kryminały i thrillery.
Dziesiątkę najlepiej sprzedających się nowości wśród powieści otwiera Remigiusz Mróz i piąty tom serii o Sewerynie Zaorskim – „Światła w popiołach”. Na miejscu drugim znalazła się „Dystopia” Vincenta V. Severskiego. Miejsce trzecie zajęła „Królowa Bedlam” Roberta McCammona a czwarte – „Zwykła przyzwoitość” Wojciecha Chmielarza, trzeci tom z serii o Bezimiennym.
Na miejscu piątym wśród najpopularniejszych nowości w tantis.pl znalazł się bestsellerowy thriller Harlana Cobena – „Za wszelką cenę”. Miejsce szóste zajął „Szymek” Piotra Kościelnego, mocny kryminał, poruszający problem nietolerancji i przemocy. Natomiast na miejscu siódmym znalazła się powieść Leszka Hermana – „Galeon”. Miejsce ósme zajęły „Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia”, trzecia część cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Miejsce dziewiąte natomiast to „Powrót do Gryfa” Marcina Mortki, czwarty tom przygód Edmunda zwanego Kociołkiem. Dziesiątkę zamyka komedia kryminalna Marty Kisiel – „Wtem denat”, drugi tom cyklu Autokorekta.
Top 10 października powieści
- Światła w popiołach, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia
- Sekcja. Tom 4, Vincent. V. Severski, Wydawnictwo Czarna Owca
- Królowa Bedlam, Robert McCammon, Wydawnictwo Vesper
- Zwykła przyzwoitość, Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy
- Za wszelką cenę, Harlan Coben, Wydawnictwo Albatros
- Szymek, Piotr Kościelny, Wydawnictwo Czarna Owca
- Galeon, Leszek Herman, Wydawnictwo Muza
- Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia. Tom 3. , Christopher John Reuel Tolkien, J. R. R. Tolkien, Wydawnictwo Zysk i S-ka
- Powrót do Gryfa, Marcin Mortka, Wydawnictwo SQN
- Wtem denat. Autokorekta. Tom 2, Marta Kisiel, Wydawnictwo Mięta
W kategorii non fiction najpopularniejszą z nowości okazała się biografia jednej z najważniejszych polskich grup metalowych – „Piekło i metal. Historia zespołu Kat”, autorstwa Mateusza Żyły. Drugie miejsce zajmuje „Prawdziwy Anthony Fauci”, sensacyjna opowieść o kontrowersjach wokół postaci dr Fauci’ego, który miał według autora dążyć do przejęcia kontroli nad światową polityką zdrowotną. Trzecie miejsce to „Nie mylić z miłością” Katarzyny Nosowskiej a czwarte – „Irlandia wstaje z kolan” Marty Abramowicz – opowieść o tym, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się mentalność irlandzkiego społeczeństwa. Miejsce piąte zajmuje reportaż Moniki Białkowskiej „Siostry. O nadużyciach w żeńskich klasztorach”, a miejsce szóste „Doom Guy. Życie w pierwszej osobie”, autobiografia legendarnego projektanta gier wideo, Johna Romero. Kolejne miejsce w zestawieniu zajmuje „Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem”, Yvette Żółtowskiej-Darskiej. Dziesiątkę zamykają „Chińska sieć zła” Benedicta Rogersa, „Martwy punkt. Sprawa zabójstwa Iwony Cygan” Mateusza Baczyńskiego oraz „Prawdziwie, do szaleństwa. Dzienniki” Alana Rickmana.
Top 10 października non-fiction
- Piekło i metal. Historia zespołu Kat, Mateusz Żyła, Wydawnictwo SQN
- Prawdziwy Anthony Fauci, Robert F. Kennedy Jr., Wydawnictwo Illuminatio
- Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska, Wydawnictwo Wielka Litera
- Irlandia wstaje z kolan, Marta Abramowicz, Wydawnictwo Krytyki Politycznej
- O nadużyciach w żeńskich klasztorach, Monika Białkowska, Wydawnictwo WAM,
- Doom Guy. Życie w pierwszej osobie, John Romero, Wydawnictwo Open Beta
- Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem, Yvette Żółtowska-Darska, Wydawnictwo SQN
- Chińska sieć zła, Benedict Rogers, wydawnictwo Zona Zero
- Martwy punkt. Sprawa zabójstwa Iwony Cygan, Mateusz Baczyński, Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska
- Prawdziwie, do szaleństwa. Dzienniki, Alan Rickman, Wydawnictwo Poznańskie