Wtorek, 5 lipca 2022

15 lat temu uruchomiliśmy serwis Rynek-ksiazki.pl, który bardzo szybko zaczął zdobywać czytelników i został dostrzeżony przez branżę książkową.

Z każdym rokiem gromadzi coraz większe grono użytkowników zainteresowanych szybką, aktualną informacją na temat branży wydawniczej. Bezpłatny newsletter z aktualnościami z rynku książki wysyłany jest codziennie od poniedziałku do piątku do naszych subskrybentów.

Dla naszych Czytelników przeszukujemy internet, przekładamy na zrozumiały język zawiłe komunikaty, wybieramy najważniejsze informacje i przesyłamy im wprost na maila.

Z naszych informacji korzysta wiele innych serwisów branżowych i ogólnopolskich. Doceniamy, że podają źródło!

Dziś Rynek-ksiazki.pl to największy w Polsce bank danych o rynku wydawniczym (dotychczas zamieszczono w nim ponad 66 tys. artykułów, blisko 13 tys. recenzji). W 2021 roku odnotowaliśmy ponad 6,6 mln odwiedzin!

Serwis został wpisany do sądowego Rejestru Dzienników i Czasopism – jako dziennik – 16 czerwca 2007 roku pod nr 14359. Pierwszym redaktorem naczelnym serwisu był Kuba Frołow.

 

Na jesieni 2021 roku Magazyn Press i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ogłosiły ranking Top Marka. Najsilniejszym medialnie brandem wśród polskich wydawnictw książkowych okazało się Wydawnictwo Literackie. Wskazano również media, które pisały najczęściej o naszej branży. Wśród portali internetowych nasz serwis jest liderem!

A o czym można było przeczytać w naszym serwisie 15 lat temu?

5 lipca 2007 roku toczyła się dyskusja wokół nowego rozporządzenia dotyczącego kanonu lektur szkolnych. Z kanonu usunięto początkowo między innymi Witolda Gombrowicza i Brunona Schulza. Ówczesny minister edukacji Roman Giertych, zaznaczył na antenie Polskiego Radia, że nie ma zarzutów do twórczości Witolda Gombrowicza, chociaż uważa, że książka „Transatlantyk” nie powinna znajdować się na liście lektur obowiązkowych. Rozstrzygnięcie sporu o lektury zapowiedział premier Jarosław Kaczyński.

Okazało się, że i tak szkoły nie dadzą rady zaopatrzyć się w książki przed pierwszym dzwonkiem.

5 lipca 2007 roku informowaliśmy, że „Gottland” ukaże się wkrótce w Niemczech, Francji, na Węgrzech i w Czechach, ukazał się pierwszy w Polsce cygański elementarz, a Gaudentinum uruchomiło drukarnię. I jeszcze, że haker zdradził szczegóły zakończenia ostatniej części Harry’ego Pottera.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Zachęcamy do kontaktu: redakcja@biblioteka-analiz.pl

Podaj dalej
Autor: R