Wtorek, 14 lipca 2020
Premiery online Empiku

Empik podał statystyki wydarzeń online organizowanych od połowy marca: ponad 70 spotkań na żywo z pisarzami, muzykami i ludźmi kultury zgromadziło ponad 2,1 miliona unikalnych odbiorców, którzy zostawili ponad 280 tys. różnych reakcji. Tymczasem w 2019 roku we wszystkich wydarzeniach organizowanych w Empikach w całym kraju wzięło udział w sumie ok. 95 tys. osób.

– Publiczność online jest bardzo zaangażowana i otwarta na nowe kulturalne doświadczenia. Ponad 280 tys. różnych reakcji – polubień, komentarzy, udostępnień – świadczy o tym, że internauci chętnie wchodzą w interakcje z twórcami i chcą budować z nimi relacje. Statystyki jednoznacznie dowodzą, że formuła spotkań online spotkała się z pozytywną reakcją i warto ją kontynuować – mówi Monika Marianowicz, Menadżer Działu PR i CSR w Empiku.

Dotychczas w ramach premier online Empik gościł jedenastu zagranicznych pisarzy – byli to m.in. Graham Masteron, B.A. Paris, Deborah Feldman, André Aciman czy Regina Brett.
– W nowej rzeczywistości transmisje online stały się naszą codziennością. Empik jako jeden z pierwszych promotorów kultury stworzył fanom książek i muzyki profesjonalne warunki do zobaczenia się na żywo, oko w oko ze swoimi ulubieńcami. Premiery online Empiku to spotkania z najwyższej półki: gwiazdy polskiej i zagranicznej literatury, mini koncerty muzycznych idoli, jakość, styl, profesjonalizm. Nowa kultura na nowe czasy – komentuje Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet), jedna z prowadzących wywiady.
“Dzięki wykorzystaniu najpopularniejszej na świecie platformy, czyli Facebooka, śledzenie transmisji jest łatwe i wygodne – aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy smartfon. Choć szansa interakcji z twórcą w czasie rzeczywistym stanowi niewątpliwie największą zaletę formatu, do zapisów rozmów można powracać także po zakończeniu danego spotkania” – czytamy w komunikacie.
– Premiery online to super sprawa! Masa ciekawych ludzi, fantastyczni prowadzący, inspirujące rozmowy, dostępne wszędzie. Można je obejrzeć na żywo na komórce czy laptopie lub odtworzyć później – zawsze w doskonałej jakości. To okazja, aby wziąć udział w spotkaniach, na które normalnie człowiek by nie dotarł, bo doba jest po prostu za krótka – mówi Taida Meredith, tłumaczka z języka angielskiego, która była obecna na niemal wszystkich wydarzeniach z zagranicznymi autorami.
Marka konsekwentnie tłumaczy na język migowy wszystkie spotkania autorskie transmitowane na Facebooku. Tłumacz obecny jest na wszystkich wydarzeniach z cyklu #premieraonline, towarzyszył także uczestnikom dwóch edycji festiwalu Apostrof oraz Wirtualnych Targów Książki.
Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Empik