środa, 11 marca 2020
Od 23 do 26 kwietnia w całej Polsce

23 kwietnia, w dniu Światowego Dnia Książki, wystartuje Weekend Księgarń i Antykwariatów Kameralnych. To już czwarta odsłona księgarskiej imprezy obejmującej całą Polskę. W programie zaplanowano spotkania z autorami, kluby dyskusyjne, warsztaty, animacje dla najmłodszych oraz koncerty, wystawy, spacery, gry, wykłady i inne wydarzenia.

 

Księgarze i antykwariusze mogą zgłaszać swój udział za pomocą formularza: https://forms.gle/AsJvsPCETxzW3npw5

“Głównym celem organizacji Weekendu jest przypomnienie o tym, że w Polsce nadal istnieją kameralne, rodzinne, niezależne księgarnie i antykwariaty. Wiemy, że świat dąży do tego, żeby wszystko można było kupić łatwiej, szybciej, taniej, bez wychodzenia z domu. My się temu sprzeciwiamy: chcemy, żeby czytelniczki i czytelnicy wyszli z domu, spotkali się u nas, porozmawiali, w spokoju wybrali swoją kolejną książkę – żeby dokonywali przemyślanych wyborów (w których z radością pomożemy!)” – tłumaczy Anna Karczewska, inicjatorka wydarzenia. Jak policzyła, w Polsce funkcjonuje obecnie blisko 180 księgarń i antykwariatów kameralnych.

4. Weekend Księgarń i Antykwariatów Kameralnych odbędzie się od 23 do 26 kwietnia. https://www.facebook.com/events/212929166745296/

Podaj dalej
Autor: ET