Poniedziałek, 9 grudnia 2019
Pierwszy jubileusz katowickich targów

– Było fantastycznie! – stwierdził Jacek Oryl, prezes spółki Murator Expo, organizatora 5. Śląskich Targów Książki w Katowicach, które trwały od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia. Frekwencja sięgnęła 40 tys. osób, gdy rok temu szacowaliśmy ja na prawie 30 tys. osób, czyli mamy wzrost o 25 proc. Prawie wszyscy wydawcy informowali o bardzo wysokiej sprzedaży. Niemal wszyscy prowadzili sprzedaż do końca trwania targów i nie opuszczali stoisk, bo do końca byli klienci. Do tego prawie na wszystkich spotkaniach autorskich na trzech scenach była pełna widownia. Z dużym zainteresowaniem spotkał się piątkowy program przygotowany przez naszych czeskich partnerów, którzy już przygotowują wystąpienie Czech jako gościa honorowego na przyszłorocznych Warszawskich Targach Książki. I jeszcze warto podkreślić obecność wielu zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które również w piątek uczestniczyły w przygotowanym dla nich programie – przekazał Jacek Oryl Bibliotece Analiz.

W 5. Śląskich Targach Książki wzięło udział 170 wystawców i 160 autorów, którzy uczestniczyli w ponad 210 wydarzeniach – spotkaniach autorskich, dyskusjach i debatach, a także w spotkaniach z czytelnikami na stoiskach wydawców.

Oficjalnego otwarcia 5. Śląskich Targów Książki dokonał w piątek 6 grudnia Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic w towarzystwie red. Ewy Niewiadomskiej z Polskiego Radia Katowice, Soni Dragi z zarządu spółki Targi Ksiązki oraz prof. Zbigniewa Kadłubka, dyrektora Biblioteki Śląskiej (na zdjęciu).

Szersze omówienie 5. Śląskich Targów Książki zamieścimy w najbliższym wydaniu “Biblioteki Analiz”.

Zamów prenumeratę>>> https://rynek-ksiazki.pl/sklep/biblioteka-analiz-roczna-prenumerata-elektroniczna/

 

Podaj dalej
Autor: (pd), Foto pd