Wtorek, 11 maja 2004
Majówka z książką
Poznań jest bodajże jedynym już miastem, gdzie nieustannie kultywuje się tradycję majowych spotkań z książką. Dlatego też Majówka, sięgająca swymi korzeniami 1-majowych kiermaszy, obchodziła w tym roku swój pięćdziesiąty jubileusz. Naturalnie hasłem przewodnim imprezy, organizowanej co roku przez poznański Dom Książki, było wejście Polski do Unii. W Parku Kasprowicza, wokół hali widowiskowej Arena, pojawiło się dwadzieścia pięć stoisk księgarskich. Piętnaście z nich przygotowały poszczególne oddziały Domu Książki (m.in. Księgarnia Muzyczna, Księgarnia Medyczna). Na pozostałych „zainstalowali się” najważniejsi poznańscy wydawcy. Tak bogata reprezentacja środowiskowa zagwarantowała, zgodne z intencją organizatorów, bardzo zróżnicowaną ofertę. – Według naszych szacunków czytelnicy mieli możliwość zakupu ok. 10 tys. tytułów – mówi Bogdan Sierpińki, szef marketingu Domu Książki. Jedno ze stoisk poświęcono literaturze prounijnej. Przez trzy dni wokół Areny przewinął się wielotysięczny tłum mieszkańców, pragnących miło spędzić czas. Wspólnota interesów Praktycznie wszystkie, zazwyczaj ostro konkurujące ze sobą poznańskie media, zamieściły zgodnie obszerne materiały o weekendowych wydarzeniach wokół Areny. Dla samej imprezy ważnym i pozytywnym akcentem była obecność licznych stoisk firmowych. Oferta przygotowana przez wydawców dopełniała i poszerzała propozycje Domu Książki. Jednakże klienci nie zawsze sięgali po „hity” czy pozycje szczególnie promowane. – Spośród naszych tytułów podobały się nie tylko książki przyjemne w lekturze, lecz nawet te ważne i poważne. I czytelnicy, i czytelniczki chętnie kupowali „Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy” Johna Eldredge’a; amatorzy kulinariów – „Zupy na cały rok” brata Wiktora, rodzice – dowcipny, ilustrowany „Elementarz dla rodziców”, a skłonni do pogłębionej duchowej refleksji – książki ks. Jana Twardowskiego, ojca Jacka Salija OP i ks. Tomasza Węcławskiego – komentuje Emila Zwoniarska z wydawnictwa W Drodze. – Widać, że majówka dla niektórych jest już stałą atrakcją. Byli bowiem …
Wyświetlono 25% materiału - 270 słów. Całość materiału zawiera 1083 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się