Czwartek, 15 grudnia 2022
Dwudniowa księgarnia Wydawnictwa Copernicus Center Press

Od 3 do 5 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się wielkie święto nauki, czyli szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, według organizatorów Centrum Kongresowe odwiedziło ponad 50 tys. gości.

Dla uczestników Festiwalu organizatorzy przygotowali szereg wykładów, pokazów, warsztatów oraz spotkań z autorami i naukowcami z Polski i z zagranicy.

Gośćmi tegorocznej edycji byli m.in.: Grzegorz Kasdepke, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Karol Wójcicki, dr Tomasz Rożek, Tomasz Stawiszyński, Sylwia Chutnik, Max Cegielski, Wojciech Jagielski, Wojciech Orliński, dr Tomasz Miller, dr Sławosz Uznański, Kathryn Harkup, David Price, autorzy Wydawnictwa Copernicus Center Press: Daniel Tammet i dr Łukasz Lamża, a ponadto i wielu innych znakomitych naukowców i popularyzatorów nauki.

– Nauka nie może obyć się bez literatury, dlatego na prośbę organizatorów wydawnictwo Copernicus Center Press, znane ze swoich publikacji popularnonaukowych, podjęło się zorganizowania i poprowadzenia „Bookstrefy”, czyli księgarni festiwalowej, w której uczestnicy Festiwalu mogli kupić książki naukowe i popularnonaukowe, wydane zarówno przez Copernicus Center Press, jak i innych polskich wydawców. Dla uczestników Śląskiego Festiwalu Nauki spragnionych dobrej literatury przygotowaliśmy około 300 tytułów (5000 egz. !) obejmujących takie dziedziny nauki jak psychologia, kognitywistyka, kosmologia, fizyka, matematyka, biologia, ewolucja, neuronauka i inne. Nie zabrakło również tytułów skierowanych do najmłodszych uczestników Festiwalu. „Bookstrefa” cieszyła się ogromną popularnością zarówno wśród dorosłych jak i – co szczególnie warte podkreślenia – młodszych czytelników. Uczestnicy tłumnie ją odwiedzali i chętnie kupowali polecane przez pracowników „dwudniowej” księgarni tytuły – przekazała Magdalena Kędzierska z Copernicus Center Press.

Piotr Majorczyk, prezes zarządu wydawnictwa Copernicus Center Press, dodał: – Zorganizowaliśmy tam profesjonalną, dwudniową księgarnię naukową, odpowiadając na zaufanie organizatorów i oczekiwania czytelników. Sprzedaż przerosła nasze oczekiwania i to mimo niedzielnego meczu, jak i płonnych obaw, że młodzież szkolna przyjdzie w poniedziałek po ulotki i baloniki – wręcz przeciwnie, kupowali, czytali, pytali, rozmawiali – czy to piękny sen wydawcy ? To była chyba najlepsza nagroda za wykonaną ciężką robotę!

Podaj dalej
Autor: (fran), fot. Wojtek Korpusik