Piątek, 22 września 2017
Chomikuj.pl nie zgadza się z wyrokiem

Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał wyrok zgodnie z którym Chomikuj.pl musi przez 3 lata przeszukiwać Google i sprawdzać czy nie ma w nim odnośników prowadzących do zamieszczonych w tym serwisie pirackich kopii filmów. Konta oferujące takie pliki mają być kasowane. Orzeczenie dotyczy trzech polskich filmów, jednak serwis Chomikuj.pl wyraża wątpliwości co do wyroku.

“Chcemy poznać szczegółowe stanowisko sądu, ponieważ jak już stwierdził przedstawiciel reprezentującej nas kancelarii – nie znajduje on oparcia w polskim prawie. Jako usługodawca hostingowy nie mamy nie tylko obowiązku, ale również prawa monitorowania treści zamieszczanych przez naszych użytkowników. Niezwłocznie reagujemy jednak na zgłoszenia dotyczące praw autorskich, co wynika z naszych obowiązków ustawowych. Natomiast w odniesieniu do wykonania wyroku w zakresie np. blokowania kont, to już wcześniej wprowadziliśmy zasadę, według której blokowane jest konto osoby, która wielokrotnie naruszyła prawa autorskie. Nie ma tu zatem mowy o konieczności zmiany zasady działalności serwisu. Zresztą w trakcie kilku lat trwania procesu zmienił się jego operator, aktualny nie jest już stroną w konflikcie” – twierdzi w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Rafał Skwiot, rzecznik Chomikuj.pl.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/chomikuj-pl-musi-wyszukiwac-w-google-i-blokowac-pirackie-kopie-filmow-w-serwisie-wyrok-nie-ma-oparcia-w-polskim-prawie

Podaj dalej
Źródło: www.wirtualnemedia.pl