Wtorek, 3 grudnia 2019
"W grudniowym numerze »Nowych Książek« świętujemy jubileusz pisma, które jest ze swoimi czytelnikami już od siedemdziesięciu lat. Na wewnętrznych okładkach trochę zdjęć przybliżających entourage, w którym pracujemy. Ulica Mazowiecka w Warszawie, brama prowadząca do naszej redakcji, zabytkowa klatka schodowa… A gdy się pokona schody na pierwsze piętro, oczom ukażą się imponujące stosy książek czekających na lekturę i opisanie” – czytamy w komunikacie Instytutu Książki, który jest wydawca czasopism patronackich MKiDN. „Szukam miary dla swoich spraw” to cytat z rozmowy, którą Marta Tomczok prowadzi z Piotrem Szewcem, poetą, prozaikiem, redaktorem działu poezji i prozy polskiej w naszym miesięczniku. „Najkrócej: urodziłem się w Zamościu, pierwsze lata życia spędziłem z rodzicami w domu dziadków w Czołkach. Około połowy lat sześćdziesiątych rodzice wyprowadzili się do Tomaszowa Lubelskiego, tam poszedłem do szkoły. W roku 1970, gdy byłem w drugiej klasie, przeprowadziliśmy się do Zamościa, gdzie się uczyłem i skąd wyjechałem na studia w Lublinie” – tak poeta rozpoczyna odpowiedź na pytanie o przestrzenie portretowane w jego utworach. „Tymczasem”, wybór wierszy Piotra Szewca z lat 2004-2019 (Wydawnictwo WBPiCAK), Tomasz Mizerkiewicz czyta właśnie tak, …
Wyświetlono 25% materiału - 177 słów. Całość materiału zawiera 710 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się